Prokletí domu U Dvou růží přehled

Prokletí domu U Dvou růží https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535492/bmid_prokleti-domu-u-dvou-ruzi-660c2a388b0e0.jpg 4 25 25

V době vlády Jana Lucemburského je v Praze ve vlastním domě U Dvou růží zákeřně zabit bohatý kupec a majitel kutnohorských dolů Walram z Weisburgu, nazývaný také Stříbrný kníže. Z Norimberku přijíždí jeho mladší bratr a zákonný dědic Eberhard a po doporučení královského podkomořího Jindřicha z Lipé se obrací na královského soudce Melichara z Roupova, aby dopadl Walramova vraha. Krátce nato je však záhadně zabit i sám Eberhard. Melichar se mezitím dozvídá o tajemném prokletí domu U Dvou růží, které údajně sahá až k dědovi obou bratrů. Odmítne však na takové prokletí věřit a dostane se na stopu dvojnásobnému vrahovi, byť se sám ocitne v nebezpečí života. Naštěstí mu pomáhá jeho pomocník Božetěch, kterému se časté zálety tentokrát kupodivu vyplatí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prokletí domu U Dvou růží. Přihlašte se a napište ho.

gad
12.02.2024 4 z 5

Moje první kniha se soudcem Melicharem. Jak už zde několikrát zaznělo, příjemná oddechovka.

Dandulka
13.01.2024 5 z 5

Místy malinko kostrbatý děj,ale to by mi ani tak moc nevadilo. Horší byly ty chyby v tisku. Jsem na tyto věci dost háklivá, úplně to ničí požitek ze čtení. Jinak fajn odpočinkové čtení.

kolacky
19.11.2023 4 z 5

Zatím asi nejlepší kniha o soudci Melicharovi. Dobrá zápletka, mazaný soudce a tentokrát ne tak hloupý Božetěch.

Někdo jako my, Nové vyhlídky a další knižní novinky (29. týden)

16.07.2023

Kniha Prokletí domu U Dvou růží v seznamech