Proč nepožádali Evanse? přehled

Proč nepožádali Evanse? https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537509/bmid_proc-nepozadali-evanse-6631270c8ad7d.jpg 4 398 398

„Zdálo se mi, že jsem slyšel výkřik! Doufám, že můj míček nikoho nezranil.“ Během nepříliš vydařené hry na golfovém hřišti v Marchboltu objeví Bobby s doktorem Thomasem u odpaliště na obávanou sedmnáctou jamku muže, který spadl z útesu. Syn místního vikáře, jenž u nebožáka čeká na doktorův návrat, vyslechne poslední slova umírajícího. Po ohledání v jeho kapse nachází fotografii půvabné ženy s očima daleko od sebe... Za pár dní navštíví mladíka na faře paní Caymanová, sestra – dle poroty nešťastnou náhodou – zemřelého Alexe Pritcharda, aby se zeptala na případný poslední vzkaz zesnulého… Bobby si ale v té chvíli na nic nevzpomene, protože – ruku na srdce – kdo řekne těsně před svou smrtí: „Proč nepožádali Evanse?“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Why Didn't They Ask Evans? , 1934

Interpreti: Daniel Bambas

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Proč nepožádali Evanse?. Přihlašte se a napište ho.

soupik2012
30.04.2024 audiokniha 4 z 5

Stará dobrá detektivka, založená čistě na deduktivní logice. Několikrát jsem již vedla vášnivou debatu o tom, jestli přechylování má nějaký význam, nebo je to již jenom přežitek z minulé doby. Tato kniha mně jako příznivci přechylování, dává do rukou nový argument do příštích debat. I za to jsem ráda. Frankie a Bobby jakožto amatérští vyšetřovatelé tohoto příběhu, nadělají opravdu mnoho chyb a jejich vyšetřovací metody občas vzbuzují úsměv. Ale možná i proto se mi tento příběh líbil daleko víc, než když vyšetřují osvědčení Poirot, nebo Marplová. Audioknihu načetl velice dobře pan Daniel Bambas.

paulinschildie
18.04.2024 4 z 5

Od Agathy mám nejraději všechno, kde není Poirot a Marplová, takže na tuhle detektivku jsem se těšila a vůbec mě nezklamala. Frankie a Bobby jsou sympatická dvojce a je mezi nimi super chemie, i když si myslím, že tahounem příběhu je hlavně Frankie, které to myslí víc. Připouštím, že jejich dedukce byly občas dost dětinské, ale tito amatérští detektivové jsou tak okouzlující, že jim pár pitominek dokážu odpustit. Poslechnuto v audiu v podání Daniela Bambase, super zážitek!

Ava365
19.02.2024 4 z 5

Průměrná detektivka od jinak skvělé autorky.

Bouřlivá doba, Mysli na mě a další knižní novinky (32. týden)

07.08.2022

Kniha Proč nepožádali Evanse? v seznamech