Pro tvoje dobro přehled

Pro tvoje dobro https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490755/bmid_pro-tvoje-dobro-yy0-490755.jpeg 5 695 695

Další strhující dílo z pera autorky Tmavých stěn Willardu. Za jednoho letního večera roku 1931 zahlédne Lilly Blackwoodová za oknem svého podkrovního pokoje světla cirkusu. Ví, že nesmí ven, nikdy ostatně nevykročila ani ze svého pokoje. Matka jí tvrdí, že lidé by se jí báli. Přesto Lilly poruší všechna pravidla – a domů se už nikdy nevrátí. O dvacet let později devatenáctiletá Julia Blackowoodová přijíždí převzít správu nad sídlem, které zdědila. V utajeném pokojíku v podkroví najde důkazy, že zde kdosi žil. Snad ta podivná dívka na fotografiích z cirkusové show? Příběh dvou žen, tak odlišných, a přesto spojených neznámým poutem, přinese řadu šokujících odhalení, napětí i dojetí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Life She Was Given , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pro tvoje dobro. Přihlašte se a napište ho.

olma
28.03.2024 3 z 5

Na mě byla tato kniha plná krutosti. K dětem , zvířatům. Napínavý děj od začátku až do konce, to ano. Autorka umí udržet pozornost. Další její romány mě ovšem nelákaji.

mario.nette
15.03.2024 4 z 5

Děj se odehrává v roce 1931, kdy sledujeme malou Lilly. Ta žije s rodiči ve velikém domě.
No, s rodiči...spíše sama v pokoji. Nesmí ven, protože lidi by se jí báli, protože je zrůda – hříčka přírody, jak jí to maminka tvrdí a protože je Lilly malá, mamince věří. Společnost jí dělá jen její kočička a tatínek, který za ní chodí.
Jednoho večera spatří z okna dalekohledem cirkus, který k nim do města přijel. Tolik by si přála ho navštívit! Netuší však, že se jí brzy přání splní. Kéž by si to ale raději nepřála

Dále tu máme rok 1956 a s ním Julii. Ta před třemi lety opustila Blackwood manor. Tedy přesněji utekla. Nyní se živí jako servírka, má násilnického přítele a moc se jí nedaří.
Jenže pak dostane dopis, že její matka zemřela a ona dům zdědila. Vydá se tam a dobrodružství může začít.

Lilly a Julie jsou obě Blackwoodovy. Co mají společného?

V knize bylo střídání let – Lilly a Julie, což mě moc bavilo.
Na začátku knihy mě bavila víc Lilly. Pak jsem nerada četla, co se dělo, bylo to smutné moc :(
Musím říct, že mě bavila víc dějová linka Julie. Číst o cirkusu mě nějak nenadchlo a strašně mi bylo líto těch slonů. Julie a koně, to se četlo moc hezky, i když tam byla s nimi napínavá chvilka.
Ale to, jak Julie prozkoumává dům a dozvídá se pomalu pravdu – to bylo za mě super.

Četlo se to dobře díky docela krátkým kapitolám a jelikož vždy končila napínavě (hlavně ta Julie), nutilo mě to číst dál a dál.
Přiznám se, že závěr s Pepper jsem musela přeskočit, to jsem nedala to číst.
Musím tedy jednu hvězdičku za toto ubrat, to bylo krutý :(

keselylenka
29.12.2023 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky a opět mě nezklamala. Více se mi líbila linka Lilly zejména v první polovině byl podle mě příběh velmi dobře vystavěn. Člověk si jen říká, co je to za lidi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pro tvoje dobro v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech8x