Přistání v Austrálii přehled

Přistání v Austrálii https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75083/bmid_pristani-v-australii-ho2-75083.png 4 7 7

V r. 1934 se vydal Kisch jako delegát Světového výboru proti válce a fašismu na protiválečný kongres v Melbourne. Anglická vláda se snažila zabránit vstupu Kische na australskou půdu. Úlohu obránců občanských práv a svobod, obhájců evropského delegáta, převzali australští protifašisté, socialisté, odbory a nejúčinněji veřejné mínění dělnických a pracujících mas. Nemalá role ovšem připadla nebojácnosti a průbojnosti "zuřivého reportéra". Když se Kischovi konečně zdařilo přistání, seznamuje se s přístavními městy, i s vnitrozemím, všímá si mnoha pozoruhodností, ale především života australského lidu. Kreslí pestrý, sociálně i hospodářsky, zeměpisně i historicky podložený obraz země, kde již po řadu let probíhá urputný boj o sociální pokrok a mír. 7-701-23-450... celý text

Literatura česká Cestopisy a místopisy Historie
Vydáno: , Svoboda

Landung in Australien , 1938

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přistání v Austrálii. Přihlašte se a napište ho.

chlo0opek
15.11.2017 2 z 5

Objevil jsem v domácí knihovničce tuto knihu a, co si budem povídat, pověst slavného zuřivého reportéra mě zlákala k přečtení nějakého jeho díla. A jelikož jinou knihu jsem k dispozici neměl, logicky padl výběr právě na tuhle. Očekával jsem od ní např. vytříbenou formu jazyka a v této oblasti se dá říct, že jsem do jisté míry dostal, co jsem očekával. Slovní obraty v této knize jsou svým způsobem neotřelé, v ostatních knihách nepoužívané. To se mi líbilo. A ještě pár kapitol, které byly záživné. Ale to je asi tak vše. Jinak to bylo dost nudné (i když uznávám, že to byla politická literatura, tak sem asi patřili i ony hodně nudné pasáže...) a nebylo zde nic moc záživného. Zkrátka ve výsledku jsem byl dost zklamán. 2* za ty zmiňované pěkné slohové obraty a za těch pár zajímavých kapitol. A také musím přihlédnout k tomu, že je to svým zaměřením politická literatura, ale jak už jsem psal, víc než ty 2* rozhodně nedám.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Přistání v Austrálii v seznamech