Příroda: Země – rostliny – živočichové přehled

Příroda: Země – rostliny – živočichové
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239996/bmid_priroda-zeme-rostliny-zivocichove-p3N-239996.jpg 5 5 5

Příroda je volným pokračováním encyklopedických svazků Technika a Chemie, fyzika, astronomie, které nakladatelství Albatros vydalo v minulých letech. Stejně jako se doplňují předchozí svazky, také Příroda patří k jednolitému celku základních znalostí. Dalo by se říci, že stojí na počátku poznáni, že teprve na základě studia přírodních zákonitostí vznikaly chemie, fyzika a další vědní disciplíny až po nej dokonalejší vynálezy techniky. Přírodu musíme nejprve znát a teprve pak ji můžeme využívat a přetvářet podle svých představ. Alespoň částečně nám k tomu může pomoci tato kniha. Je stejně koncipovaná jako předchozí encyklopedické svazky. Každá dvoustrana je malou kapitolou, v níž text úzce navazuje na názorné ilustrace a fotografie. Obrázky, grafy, schémata pomáhají mladému čtenáři vytvořit si představu o zákonitostech vývoje přírody. V jednotlivých kapitolách se autoři pokusili přístupnou formou odpovědět na základní otázky, které zajímají každého z nás. Tato knížka nenahrazuje učebnici, ale doplňuje školní znalosti a pokouší se o názorný přehled dějin života na naší planetě. K rychlé informaci slouží slovník odborných termínů. Nepostradatelným pomocníkem je také abecední rejstřík, nezbytná součást této encyklopedické příručky, určené všem mladým čtenářům, jak těm, kteří se o přírodu vážně zajímají a chtějí ji více poznat, tak snad i těm, kteří k přírodě byli dosud lhostejní, ale přečtení teto knížky v nich zájem o problematiku obklopující nás přírody probudí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příroda: Země – rostliny – živočichové. Přihlašte se a napište ho.

vvikingg
05.06.2023 4 z 5

kniha stará pomalu 50 let, ale skvěle zpracovaná velmi mnoho informací napsaných populární formou,,

GraceC
28.02.2018 4 z 5

Kniha podává mnoho informací, avšak musíte počítat s tím, že budou už trochu zastaralé.

newtory
18.06.2016 5 z 5

Necítim sa kompetentný posudzovať z odborného hľadiska, do akej miery poskytuje kniha aktuálne informácie, ale podľa môjho laického názoru je vynikajúco spracovaná a jej hodnotu som si uvedomil až v zrelšom veku. Nakoľko poskytuje systémové informácie, ako mladší som ju považoval za nudnú, asi som postrádal viac obrázkov zvierat. Dnešnými očami sa mi javí aj po grafickej stránke ako majsterštuk.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příroda: Země – rostliny – živočichové v seznamech