Případ plukovníka Abela přehled

Případ plukovníka Abela https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187516/bmid_pripad-plukovnika-abela-MD6-187516.jpg 4 7 7

Jedna z nejzajímavějších kapitol mezinárodní špionáže posledních let sleduje činnost tajného sovětského agenta plukovníka Abela od r. 1948, kdy přešel ilegálně do USA. Zde působil až do r. 1957, kdy byl zradou svých spolupracovníků odhalen FBI a odsouzen na 30 let. Je však zachráněn: po dohodě velmocí dochází k jeho výměně za amerického letce Gary Powerse, sestřeleného r. 1960 s jeho špionážním letounem Utility-2 nad SSSR... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Případ plukovníka Abela. Přihlašte se a napište ho.

R0RI
04.05.2016 5 z 5

Tento špión plukovník Abel mi očaril a neviem či je to tým akým bol človekom-statočný,vytrvalý,trpezlivý a keď niečo povedal tak si za tým stál alebo tým ako V.P.Borovička poddal tento príbeh.Kniha sa mi veľmi páčila.

SSim
27.11.2014 3 z 5

S touto knihou som sa stretol len ako súčasť knihy Majstri tajnej služby- druhé vydanie, kde to bol jeden z 3. Populárny prípad špionáže počas studenej vojny, ktorý v mnohých ohľadoch pripomínal viac americký film ako skutočnosť. Túto knihu/ príbeh odporúčam pre ľudí, ktorý sa zaujímajú konkrétnejšie o sovietskú špionáž, je to totiž pomerne rozsiahly príbeh, ktorý sa nezaoberá vyzvedačským remeslom veľmi dopodrobna, skôr ukazuje zákulisie vyjednávania medzi USA a ZSSR o výmene agentov. Pre mňa rozhodne jeden zo slabších príbehov od V.P.B. 60%

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Případ plukovníka Abela v seznamech