Případ dívky v tísni přehled

Případ dívky v tísni
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228500/pripad-divky-v-tisni-228500.jpg 4 111 111

Thriller z lékařského prostředí s detektivní zápletkou je prvotinou dnes již proslulého a žel již zesnulého amerického autora. Hrdinou je lékař-patolog, který se jako jediný snaží pomoci příteli, neprávem obviněnému z provedení nezákonného potratu, při němž došlo k úmrtí pacientky. Dívka z bostonské společenské elity, dcera z vážené lékařské rodiny, zemřela při neodborném zákroku a hrdina se pokouší rozmotat klubko záhad, polopravd a lží. Na každém kroku naráží na neochotu, podezíravost a strach zaplést se do případu, který se zdá být jasný. Patologova neúnavná snaha je nakonec odměněna zjištěním, že nitky k odhalení pravdy vedou zpátky do dívčiny rodiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

A Case of Need , 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Případ dívky v tísni. Přihlašte se a napište ho.

p.stranska
18.02.2024 1 z 5

Kdybych pracovala ve zdravotnictví, možná bych to dočetla. Ale protože nejsem doktor, medik ani sanitářka, v polovině knihu odkládám. Detektivní zápletka se naprosto ztrácí ve spoustě informací o americkém zdravotnictví, o principech pitvání a o problematice potratů. Pro mě naprosto nezáživné.

Corso
29.07.2021 3 z 5

Take standardne odvypravane patranie. Dej sa posuva hlavne dialogmi, hoci vysetrovatel je trosku nestandardny... patolog. Ktoremu obzaluju priatela zo zabitia dievcata ktorej mal... udajne, urobit abort. Problem ani tak nie je v tom, ze zomrela, ako v tom, ze to bola dcera ineho vyznamneho doktora! A to je vlastne cela zapletka. V prvych knihach Crichton tazi hlavne zo svojich znalosti medicinskeho prostredia, pise putavo, lahko, nijake filozofovanie hoci pri takejto kontroverznej teme ako su potraty. Ak je to jeho prvotina, tak to vyzeralo, ze sa Crichton chcel spociatku vydat na cestu lekarskych krimi ako trebars Palmer alebo Cook.

Phoenix16.cz
15.01.2021 4 z 5

Na prvotinu úžasné. Mám přečtenou většinu autorových pozdějších knih a rozhodně mi tady nepřipadalo, že to není "ono". Napínavý příběh z realistického prostředí, kde fungují postavy, napětí i příběh jako celek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1969 - Edgar Allan Poe Awards (Best Novel)

Kniha Případ dívky v tísni v seznamech

v Právě čtených1x

lékařské prostředí