Princ a chuďas přehled

Princ a chuďas https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242058/mid_princ-a-chudas-QWa-242058.jpg 4 232 232

Příběh o propletených osudech dvou naprosto odlišných chlapců – následníka trůnu, syna Henryho VIII, anglického prince Edwarda a syna zloděje a hrdlořeza z londýnské chudinské čtvrti, Toma Cantyho. Chlapci se setkávají jen díky shodě náhod a když si později při společné hře vymění šaty, způsobí to jim oběma velké potíže. Mladý princ se, nikým nepoznán, dostává mezi obyčejné lidi a poznává jeho strádání, prostý chlapec Tom zase na vlastní kůži zažívá všechny krásy i nebezpečí dvora.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Omega

The Prince and the Pauper , 1882

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Princ a chuďas. Přihlašte se a napište ho.

LunaL.
28.12.2023

(SPOILER) Precteno diky ČV. Pribeh hezky, ale mela jsem problem se zacist - zdlouhavejsi popisy mi tak nevadily, ale vznesena mluva mi dala zabrat! Trochu jsem se bala konce, kdyz v prubehu deje byli lide popravovani za male kradeze, zebrani,.. Nastesti je to pohadka a ma i pohadkovy konec :)

markyticka
14.12.2023 4 z 5

Princ Edward a chuďas Tom si vymění šaty a je z toho napínavé dobrodružství. Moc mne to bavilo a těšila jsem se na to, jak to dopadne. Zvláštní, že by ani nejbližší příbuzní výměnu neprokoukli.

Marla
06.12.2023 5 z 5

Velice hezká a řekla bych, že dnes ne moc známá kniha. A při čtení jsem si z vzpomněla na starý černobílý televizní film, také moc hezký.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Princ a chuďas v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech9x