Přibyl přehled

Přibyl https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134903/bmid_pribyl-64148c753b638.png 5 1 1

Publikace o operním zpěváku Vilému Přibylovi. Součástí je i gramofonová deska s ukázkou jeho umění. 02-002-84

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přibyl. Přihlašte se a napište ho.

milamarus
17.03.2023 5 z 5

Podařená monografie muzikoložky a dlouholeté pracovnice Československého rozhlasu v Brně, která - a píšu to schválně hned do první věty tohoto komentáře - souvisí s knihou "Takový podraz od Pána Boha jsem nečekal". Jejím paradoxem totiž je, že byla vydána právě v roce, kdy Vilém Přibyl utrpěl mozkovou mrtvici a zpívat přestal. // O to víc si vážím toho, že se tu po jednotlivých operních rolích sám ohlíží, a že tyto jeho vzpomínky neváhala paní Fukačová do knihy zapracovat. // Krom toho je vyprávění načechráno úryvky z tisku - dozvíte se, jak ho viděli a oslavovali tehdejší kritici; jak nabitý diář měl, kde všude vystupoval, přičemž své zařídí i černobílé fotografie (v této edici standardní příloha).
Je to kniha o krásném životě naplněného hudbou; kniha končící ujištěním, že ,,má svých posluchačům stále co dát", tedy stále nekončící; kniha plná energie a bez slovíčka náznaku budoucího děje. // Vhodná pro čtvrtou příčku letošní čtenářské výzvy - mapu najdete hned vedle gramofonové desky a uvidíte na ní kus světa od Glasgow až po Ankaru. // Líbilo. Dávám maximální počet hvězdiček.

--------------------------------------
CITÁT:
Zpíval, protože mu to přinášelo radost.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Přibyl v seznamech

Národní divadlo v Praze opery a operety operní pěvci

Autorovy knížky

Jitka Fukačová