Příběhy Tóry přehled

Příběhy Tóry https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119869/pribehy-tory-119869.jpg 5 6 6

Kniha Příběhy Tóry (patnáct biblických zamyšlení) Jana Diveckého přibližuje čtenářům základní příběhy Starého zákona s výkladem nejvýznamnějších židovských rabínů-komentátorů (Maimonides, Nachmanides, Raši, ...). Kapitoly od Stvoření světa po Mojžíšovo putování pouští seznamují zájemce s obsahem příběhů, důraz je však kladen především na interpretaci významu událostí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběhy Tóry. Přihlašte se a napište ho.

martunka
27.06.2020 5 z 5

Určitě jsem ráda, že jsem si tuto knihu koupila. Autor zde velmi čtivě popisuje základní příběhy Tóry tak, aby je mohl pochopit každý...

gad
24.05.2016 5 z 5

Velmi zajímavá knížečka, skládající se z patnácti zamyšlení nad důležitými biblickými událostmi, počínaje stvořením, přes první lidi, potopu světa až po exodus Židů z Egypta a Mojžíšovu smrt. Autor na tyto události pohlíží z ne zcela standartního pohledu a tak i jeho výklady jsou velmi zajímavé. Samozřejmě hodně čerpá z židovské tradice, která není širší veřejnosti tolik známá a tato skutečnost poutavosti výkladů silně napomáhá.
Z mého pohledu se jedná o povedené dílo, které doporučuji každému biblickému písmákovi.

VanilliaSpirit
26.01.2016 5 z 5

Naprosto výborná kniha, kterou si listuji stále dokola a dokola. Doporučuji každému Jehudi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příběhy Tóry v seznamech