Z archivu Sherlocka Holmese přehled

Z archivu Sherlocka Holmese https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12735/z-archivu-sherlocka-holmese-12735.jpg 5 167 167

Poslední Doylova kniha o slavném hrdinovi, která je složena z příběhů, které se údajně odehrály už dříve a teprve teď je zpracovalo Watsonovo šikovné, leč loudavé pero.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Jota

The Case-Book of Sherlock Holmes , 1927

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Z archivu Sherlocka Holmese. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
23.02.2024 4 z 5

I tato kniha Sherlocka Holmese je moc fajn na čtení. Doporučuju.

Ivan F
03.09.2023 4 z 5

Posledným dvanástimi poviedkami s fiktívnym, ale svetoznámym detektívom Sherlockom Holmesom som zavŕšil pohodové letné čítanie. Ako je tradične zvykom, úroveň jednotlivých poviedok je rôzna, ba nájde sa aj poviedka vyslovene vtipnáva zároveň najhoršia z celej zbierky a tou je Šplhajúci muž. Sherlock je v tejto poviedkovej zbierke zábavný, neurotický, Dr. Watson nápomocný a nebojácny a to je presne to, čo od sira Doylea očakávam - odpočinkové čítanie. Je veľmi osviežujúce čítať príbehy z dôb, kedy moderné kriminalistické metódy boli v plienkach alebo neexistovali.

V každom prípade je táto zbierka lepšia než Posledná poklona, z ktorej som bol mierne sklamaný.

martin_aston
07.08.2023 5 z 5

Sherlock je moja srdcovka. Súc si vedomý, že z objektívneho hľadiska táto zbierka nie je úplne najlepšia v Doylovej tvorbe, pre mňa má stále to čaro dvojice Holmes-Watson a rád si ju prečítam opäť.

Vychází Ticho a další knižní novinky (44. týden)

29.10.2022

Kniha Z archivu Sherlocka Holmese v seznamech