Příběhy Odysseovy přehled

Příběhy Odysseovy
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133254/bmid_pribehy-odysseovy-kjR-133254.jpg 4 7 7

Kniha svěžím jazykem převypravuje pro mládež příběhy řeckého mytologického hrdiny, krále na ostrově Ithace, jak je známe z básní připisovaných Homérovi, je rozdělena do dvou dílů, a to Trojská válka a Odysseův návrat. Důkladně popisuje boje o Troju a zapojení bohů v ní. V druhé části můžeme najít například příběhy o: Sirénách, Chiméře, Skylle, Kyklopovi Polyphémovi...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběhy Odysseovy. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
11.06.2022 5 z 5

Velmi čtivá kniha.

Blíženec
19.10.2016

Kniha je panem Mertlíkem převyprávěna velice čtivou formou. Na začátku je ve zkratce uveden příběh a podstata samotné Trojské války. Pak již je popisovaná deset let trvající cesta do rodné Ithaky. Odysseus se proslavil během cesty zpět po skončení trojské války. Souboje s obry, přírodními úkazy i olympskými bohy nejsou jednoduché, ale nakonec dosáhne svého cíle sám, jediný.
Dlouhá byla cesta Odysseova za svojí věrnou Pénelopé,,,
Také bych vyzdvihl krásné ilustrace,které formou linorytů vytvořil Michal Cihlář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příběhy Odysseovy v seznamech

v Právě čtených1x