Příběhy lišky Bystroušky přehled

Příběhy lišky Bystroušky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517340/pribehy-lisky-bystrouskydfxt2q-yhc-.jpeg 5 1 1

Je tomu už sto let (1920), kdy v Lidových novinách začal výcházet na pokračování kreslený seriál malíře a ilustrátora Stanislava Lolka - Liška Bystrouška s texty spisovatele a novináře Rudolfa Těsnohlídka. Pro velký čtenářský úspěch se tento příběh lišky Bystroušky dočkal vzápětí i knižního vydání v roce 1921. Dnes už můžeme napočítat bezmála dvaceti vydání této knihy. Pro Československý rozhlas a gramodesky ji namluvil herec Karel Höger. Posloužila Leoši Janáčkovi jako předloha pro libreto k opeře Příhody lišky Bystroušky z roku 1924. Tímto vydáním se zpracovatel textu Petr Konupčík snaží komiksovým způsobem příblížit dnešnímu čtenáři stále populární příběhy lišky Bystroušky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběhy lišky Bystroušky. Přihlašte se a napište ho.

Verouš23
03.06.2023 5 z 5

Krásný příběh o velmi chytré a vypečené lišce Bystroušce. Znám i namluvenou verzi od Högera a moc ji doporučuji stejně jako operu od Leoše Janáčka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příběhy lišky Bystroušky v seznamech

Autoři knihy