Poslední mohykán přehled

Poslední mohykán https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43168/posledni-mohykan-43168.jpg 4 597 597

Poslední Mohýkán, druhý, zcela samostatní díl slavné pentalogie o zálesákovi Kožené punčoše, se odehrává v době bojů mezi Anglií a Francií na americkém kontinentu. Cooper zde líčí osudy dcer plukovníka Munroa, které se snaží dostat za svým otcem do pevnosti William Henry. Stanou se však zajatkyněmi indiána Maguy. Po jejich stopách se vydají zálesák Sokolí oko a dva Mohykáni - Čingačgúk a jeho syn Unkas, poslední svého rodu - aby obě dívky zachránili.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Last of the Mohicans , 1826

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední mohykán. Přihlašte se a napište ho.

Taťka Hraboš
04.10.2023 4 z 5

Romantismus americké provenience. A také můj návrat do mladých let, kdy jsem přečetl Stopaře, ale nejznámější Cooperovo dílo mě minulo. Není to špatné čtení. Pokud jde o spletitost děje, dějové zvraty a překvapení, nezadá si Cooper s nejlepšími současnými autory. Jen holt tehdy ještě neexistovaly kurzy tvůrčího psaní, takže se to přece jen čte hůře. Třeba navodit pocity ohrožení a napětí se autorovi moc nedaří, i když jsou jeho hrdinové co chvíli v nějaké bryndě. A postavy působí dost ploše, i jejich myšlenkové a emocionální pochody jsou podány značně jednoduše. Kniha má ovšem i určitou informační hodnotu, protože pěkně popisuje výsek anglicko-francouzských střetů o území na hranicích dnešních USA a Kanady.

Janadvorackova
05.09.2023 3 z 5

Asi mě víc zaujal film, i když také nebyl nic moc.

Kabuky
21.07.2023 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední mohykán v seznamech

v Právě čtených12x