Příběhy Ježíškových vnoučat přehled

Příběhy Ježíškových vnoučat https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397656/bmid_pribehy-jeziskovych-vnoucat-DHf-397656.PNG 5 7 7

Jeden z nejúspěšnějších projektů Českého rozhlasu – Ježíškova vnoučata – přinesl v závěru roku 2017 radost z naplněných vánočních přání více než čtrnácti tisícům seniorů. O Vánocích roku 2018 jich bylo ještě o polovinu více. Nikdo z organizátorů netušil, jak silné emoce se za každým příběhem skrývají. O některé z nich se rozhodli podělit zakladatelka celé akce Olga Štrejbarová a současný vedoucí projektu, šéfredaktor Zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu Martin Ondráček. Kolik lidí, tolik přání a tolik příběhů. Ty nejsilnější jsou zachyceny textem i desítkami reportážních snímků. Mediálně vděčné jsou bezesporu seskok s padákem ve dvaadevadesáti letech, přijetí u papeže, seznámení s Karlem Gottem či Lucií Bílou… Ale při čtení této knihy pochopíme, že neméně důležitý může být stisk ruky, pohlazení, chvilka, v níž se ztratí smutek a samota. Kniha je zároveň připomínkou práce stovek nezištných dobrovolníků.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběhy Ježíškových vnoučat. Přihlašte se a napište ho.

Vakalik
12.03.2019 4 z 5

Kniha na takové téma, jako jsou Ježíškova vnoučata se těžko píše a těžko kritizuje. Kniha podle mě byla sepsána z důvodu seznámit a předat dál poselství, jaké Ježíškova vnoučata přinášejí. Sama jsem se projektu účastnila jako dárce a tak kniha v mé sbírce nesměla chybět. Nicméně z několika důvodů jí posílám dál… Líbí se mi motiv a celý projekt. Ale kniha je dle mého názoru napsána trochu nešťastně. Líbí se mi líčení zakladatelů projektu. Líbí se mi i příběhy několika Ježíškových vnoučat. Co mě zklamalo, byla poslední část knihy, která se věnuje printscreenům komentářů na Facebooku a na internetu. Myslím, že šlo tyto příspěvky značně omezit – mimoto se i opakují – a zpracovat graficky trochu lépe. Kniha své poselství jistě splnila, i když jsem od toho očekávala trochu víc. Jinak všechny zakladatele neskutečně obdivuji, protože nebylo snadné začít, ale výsledky jsou obrovské. A myslím, že radost dárců převyšuje Veškeré starosti se zařizováním.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příběhy Ježíškových vnoučat v seznamech