Přemysl Otakar II.: Král na rozhraní věků přehled

Přemysl Otakar II.: Král na rozhraní věků https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521382/bmid_premysl-otakar-ii-kral-na-rozhrani--nyP-521382.jpg 5 30 30

Osobnost a mocenský vzestup „Krále železného a zlatého“ Přemysla Otakara II, stejně jako rychlý a náhlý pád tohoto autoritativního Přemyslovce, jeho příčiny a důsledky, jsou námětem úvodního dílu tetralogie Josefa Žemličky. Ta ve svazcích Přemysl Otakar II., Království v pohybu, Do tří korun a Konec Přemyslovců obsáhla české dějiny druhé poloviny 13. století poznamenané dvojí velmocenskou kampaní posledních Přemyslovců a s tragickým vyústěním do olomoucké vraždy v srpnu 1306. Ta znamenala definitivní konec přemyslovské epochy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přemysl Otakar II.: Král na rozhraní věků. Přihlašte se a napište ho.

MilBart
11.11.2022

Dobrý den,
pan profesor Žemlička se pustil do doplňování vydání, nespokojí se s pouhým dotiskem, je to detailista. Slíbil mi novou podobu po svátcích, pak dotiskneme - to je čerstvá zpráva z nakladatelství. Vyčkejte a pak objednejte kdo bude mít zájem.

Ivn
15.02.2019 5 z 5

Všechny knihy od to-hohle spisovatele jsou super.

PaulaHortensie
19.07.2018 5 z 5

Doporučuji!!!

Do ráje, Království obávaných a další knižní novinky (35. týden)

27.08.2023

Kniha Přemysl Otakar II.: Král na rozhraní věků v seznamech