Prekliata planéta přehled

Prekliata planéta
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89304/prekliata-planeta-89304.jpg 4 30 30

Voľné pokračovanie románu Tajomstvo dračej steny. Objavené transportné zariadenie inej mimozemskej civilizácie ukryté v horách, privedie troch hrdinov knihy na planétu zničenú ekologickou katastrofou. Trojice hrdinů pomáhá otrokům zvítězit nad otrokářskou kastou Vševědoucích na planetě Tuprumej.

Literatura slovenská Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , KASO Technologies

Prekliata planéta , 1977

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prekliata planéta. Přihlašte se a napište ho.

Corso
16.05.2024 2 z 5

Prekliata planeta ma zial nebavila. Tentoraz parta az siestich deciek sa vyberie na vylet a zase sa im stane nieco divne. A sup, zasa ich podivne kocky rozhodene po lese presunu na cudziu planetu. Tretia kniha, tretia planeta, tie iste deti, ale niektore mi prisli aj dost otravne. To je stastie ze? Ze sa akurat im musi vzdy nieco taketo stat. A dobrodruzstva v tom cudzom svete mi prisli ako dost chaoticky napisane, obcas som sa stracala musel precitat znova. Meni sa rozpravac, preskakujeme z nasich hrdinov na paralelny pribeh mimozemstana. Co su vlastne len v podstate ludia ako my. A cele to ma byt vo vysledku odsudenie a kritika otrokarstva, vykoristovania, ponizovania, plundrovania planety. No a nase deti to chcu napravit. Neviem sa zbavit pocitu, ze keby autor pisal take normalne prazdninove dobrodruzo party deciek na dedine, pacilo by sa mi to viac. Vela veci mi tu bilo do oci a boli pritiahnute za vlasy alebo len zjednodusene. Ale uz to mam za sebou. A to mam pred sebou este jednu perlu podobneho zanru a coskoro sa do nej pustim. Celkom rarita. "Padla z oblakov" je normalne aj knizka!! :) Zasa sa na daco tesim a bude to mozno sklamanicko.

groula
21.02.2022 3 z 5

Nebylo to špatný. Nicméně spousta věcí mi tam přišla nějak podivná.
Ale čtení pro děti to asi je super.
Jinak ta slovenština byla místy tak divoká, že jsem tomu moc nerozuměl

PeterBahn
29.12.2020 4 z 5

O tom, že autor uměl zaujmout i děti, které (možná i ze zásady, střílím do vlastních řad) nechtěli moc číst svědčí to, že jsem knihu v cca 11 – ti letech rád přečetl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prekliata planéta v seznamech

Jozef Žarnay