Přehled teorií osobnosti přehled

Přehled teorií osobnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160171/prehled-teorii-osobn-160171.jpg 4 92 92

Reprezentativní výběr třinácti nejvlivnějších teorií osobnosti v psychologii s důrazem na životní dráhy jejich autorů (S. Freud, C. G. Jung, A. Adler, K. Horneyová, H. S. Sullivan, E. Fromm, E. H. Erikson, J. Dollard, N. E. Miller, R. B. Cattell, K. Lewin, G. W. Allport, C. R. Rogers, A. H. Maslow, V. E. Frankl). Učebnice je určena studentům pedagogiky, psychologie, sociologie. sociální práce i odborníkům v praxi. Zaujme však každého, kdo chce porozumět mnoha často rozdílným výkladům lidského chování a dynamickým procesům, které působí v lidské osobnosti. ... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

A review of personality theories

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přehled teorií osobnosti. Přihlašte se a napište ho.

džanaka
09.07.2023 4 z 5

Zajímavý přehled toho, kam to dotáhla psychologie v pojetí lidské osobnosti do konce 20. stol. Nejzajímavější je, že nedospěla k závěru, zda lidská osobnost vůbec existuje nebo je to jenom souhrn vnějších projevů člověka.
To staří už Řekové měli od Psýché určitější pojem.

xTerezax
25.05.2022 5 z 5

Přehledně prezentovány hlavní teorie osobnosti. Stručné, čtivé, výstižné. Perfektní jako studijní materiál.

Péťa Z.
14.05.2022 5 z 5

Tahle publikace mi pomohla ke zkoušce z psychologie osobnosti. Náš vyučující nám ji silně nedoporučoval - myslím, že mu vadilo, že studenti neleží v tunách knih a připravují se "jen" s tímto přehledem. :-D

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Přehled teorií osobnosti v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech5x