Predčítač přehled

Predčítač https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82828/bmid_predcitac-iJo-82828.jpg 4 1255 1255

"Škandalózny" príbeh sexuálneho vzťahu pätnásťročného gymnazistu a zrelej, vyše tridsaťročnej ženy, ktorá neskôr stojí pred súdnym tribunálom obžalovaná z najťažších zločinov. Mala ich spáchať na sklonku druhej svetovej vojny ako dozorkyňa v koncentračnom tábore, teda ešte pred známosťou s nedospelým rozprávačom. Spojenie "chlapčenskej nevinnosti" a tragickej životnej skúsenosti v ľúbostnom vzťahu je nečakaným a neželaným, ale na druhej strane aj osudovým mostom medzi zločinmi minulosti a prítomnosťou, v ktorej a ktorou žijeme.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Slovart (SK)

Der Vorleser , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Predčítač. Přihlašte se a napište ho.

Žijusknihou
včera 5 z 5

Dojemný, silný příběh. Přečteno jedním dechem.

Ema22
25.05.2024 5 z 5

Před lety jsem zhlédla film, tentokrát jsem sáhla po knize a zpočátku mi trochu neseděl její styl, jednoduchá syntax. Rychle jsem se začetla a v Hanně stále viděla Kate Winslet. Mnoho detailů se mi vykouřilo z hlavy, a proto jsem si četbu opravdu užila. Měla jsem matný dojem, že končí soudním procesem.
"... zapomínala na okolní svět. Toto opomíjení světa bylo obsažené i v pohybech, jimiž si oblékala punčochy. Přestávala být těžkopádnou, stávala se vláčnou, spanilou a svůdnou - jako něco, co nejsou jen ňadra či hýždě a nohy, nýbrž pozvání zapomenout uvnitř těla na okolní svět."

Thalin
06.05.2024 4 z 5

Ke knize mě dovedl film, který mě dost zaujal tématem i zpracováním. A kniha na tom je úplně stejně. Celý ten křehký a zvláštní vztah postav se mi moc líbil. Snad až na ten konec, který sice skvěle zapadá do toho stylu a k celé té situaci, ale vždycky mi bylo docela líto, že to dopadlo takhle.

Knižní novinky (50. týden)

08.12.2019

Kniha Predčítač v seznamech