Ozymandias / Karmínový korzár přehled

Ozymandias / Karmínový korzár
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207133/bmid_pred-strazci-ozymandias-karminovy-k-Fza-207133.jpg 4 53 53

Před Strážci série

< 4. díl

PŘED STRÁŽCI, „předkračování“ nejlepšího grafického románu je konečně tady! Co jen Adrian Veidt neudělá, aby se stal nejchytřejším mužem světa? Jaké oběti nepodstoupí? Koho neodstrčí z cesty? Ozymandias je nepřikrášlený portrét člověka, jehož altruistická touha napravovat zkaženou planetu by ho mohla stát jeho lidství. Prokletí karmínového korzára je hrůzný příběh o prokletém pirátovi, který je protikladem k nezapomenutelnému, temnému protějšku z původních Strážců, „Příběhů černé lodě“.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Ozymandias / Crimson Corsair: Deluxe Edition , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ozymandias / Karmínový korzár. Přihlašte se a napište ho.

mirec88
dnes 5 z 5

Mňa si aj táto časť Před strážci získala. Prvý a najdlhší príbeh o Ozymandiovi je síce o nesympatickom hrdinovi, ale je napísaný tak dobre, že sa približuje samotným Strážcom a pekne doplňuje to, čo bolo nezodpovedané v ostatných dielach. Karmínový korzár bol tiež super, napínavé, hororové a strašidelné, len trošku tomu vadila ukecanosť. A posledná jednohubka na záver Dolárový Bill bola dosť smutná o osude jedného zo superhrdinov sveta Strážcov. Určite odporúčam napriek slabšiemu hodnoteniu. Aspoň mňa všetky 3 príbehy chytili.

Profesorskey
18.07.2023 2 z 5

Dollarový Bill byl velmi příjemnou jednohubkou. Příběh Ozymandia nepřináší vlastně nic nového, je to taková rekapitulace z jeho vlastního pohledu. A co se týče Karmínového Korzára, tak ten mě spíše dějově otravoval a nějak jsem nenašel propojení se Strážci. Snad jen na poslední straně - "Duši ti nikdo nevzal, přišel jsi o ní cestou."

hroubek
04.07.2023 4 z 5

Tak už mám poslední díl za sebou a mohu říci, že tento projekt nebyl zbytečný. Čekal jsem více, nicméně jsem dobře bavil a jedná se o dobré příběhy a komiksy, které hezky rozšiřují svět Strážců.

Ozymandias - Dlouho mi trvalo, než jsem si k této postavě našel cestu. Díky této části pochopíte, jak Ozymandias uvažuje, co je pro něj důležité a kým opravdu je. Ono být nejchytřejším mužem na planetě není žádná výhra, když vaši planetu můžou každou chvíli zničit jaderné rakety nebo modrý bůh, který zapomněl na lidství. Scénárista Len Wein se snaží vykreslit Adriena, tak jak by se sám vykreslil, kdyby mohl. Pokorný zachránce světa, jenž se nebál ušpinit si ruce a zabíjet "pro dobro a celosvětový mír". Wein hodně vychází z Moorova komiksu a vyplňuje prázdná místa případně lehce rozšiřuje daný mýtus o Ozymandiasovi. Z mého pohledu hodně povedená záležitost, která má suprovou kresbu. 8/10

Karmínový korzár - Tohle mi dost sedlo a užil jsem si to. Bohužel tato část má jednu chybu. Je to strašlivě moc ukecané a místy nepřehledné. Naštěstí po příběhové stránce je to moc dobré a samotná kresba se k tomu hodně hodí. Scénárista John Higgins odvedl velmi dobrou práci a dost se mi líbila ironická pointa. 7,5-8/10

Dolarový Bill - Hezká jednohubka na závěr, která ukazuje, co znamená být hrdinou ve světě Strážců. I když se bude snažit sebe více, činit tolik dobra kolik zvládnete, stejně se vám to nějak zle vrátí. Protože je to celý hnusný vtip, který pochopíte až když je konec. 7,5/10

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ozymandias / Karmínový korzár v seznamech

komiksy superhrdinové