Před pádem přehled

Před pádem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409417/bmid_pred-padem-E87-409417.jpg 3 206 206

Mlhavá letní noc. Soukromé letadlo do New Yorku. Jedenáct pasažérů, šestnáct minut letu. A pak se stroj zřítí do oceánu… Přežijí pouze dva – neúspěšný malíř a čtyřletý chlapec. Devět obětí patřilo k privilegovaným, vlivným kruhům. Každý z nich měl svůj příběh, osud, minulost. Možná je něco spojovalo. Nebo to byla jen hloupá náhoda? Co se vlastně dělo před pádem? Přichází thriller roku od scenáristy Sběratelů kostí a tvůrce seriálu Fargo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Before the Fall , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Před pádem. Přihlašte se a napište ho.

tomasabi
23.02.2024 3 z 5

Příjemná jednohubka, kdy jde o takový knižní scénář k akčnímu filmu s tajuplným dějem, který ve svém rozuzlení ani tak tajuplný není, ovšem kouzlo příběhu je v tom, že po havárii letadla se začne vypravovat příběh každé jedné postavy, až se dostanete k té poslední, která Vám tu zápletku konečně objasní. Autor se zaměřuje mimo jiné na moc médií a jejich touze přinést hlavně senzaci, která vydělá peníze, než nestranně informovat. Postavy jsou nijaké. Miliardář, milionář, jejich ženy, malíř a posádka letadla. Všichni jsou jaksi šablonovití a jednodušší. Dobrá četba na dovolenou s tím, že knížku můžete nechat v šuplíku na hotelu. Vozit ji zpět domů by byla zbytečná zátěž

Rebarborka
28.07.2023 2 z 5

Co se vleče, neuteče...
+ začátek knihy, pár míst uprostřed, závěr
+ realistické vztahy, nedokonalé postavy
- rozvleklost, plochost
- zbytečné popisy (potřebuju vědět, jak vzniká záznam zvuku?)
- každá postava má svůj příběh, ale málokterý vyvolá nějaké emoce
- budování napětí
Dlouhý literární útvar scenáristovi Sběratelů kostí a Farga nesvědčí.

Mihal27
06.01.2023 4 z 5

Knižku som dostal na Vianoce. Ono to nebolo zlé ale niečo mi tam chýbalo. Čo Vás strhne a idete si proste svoje. Poznáte keď Vás 50 strán neskutočne baví a hltáte stranku po stránke a potom ďalších 50 strán Vás absolútne nebaví? Tak presne teraz som to zažil po prvý krát. Príbeh bol zaujiamvý a aj postavy boli v pohode.

Tao Te ťing - poznaťdruhých je múdrosť.Poznať seba je umenie.

Listopadové knižní novinky

14.11.2016

Thriller, který si podmanil svět

08.11.2016

Ocenění knihy (1)

2017 - Edgar Allan Poe Awards (Best Novel)

Kniha Před pádem v seznamech

v Právě čtených7x