Prečo je vzduch zadarmo a panenstvo drahé přehled

Prečo je vzduch zadarmo a panenstvo drahé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375468/bmid_preco-je-vzduch-zadarmo-a-panenstvo-lEV-375468.jpg 4 49 49

Aj vďaka knihám ako Freakonomics už ekonómia nie je dávno iba suchopárnou vedou. V našich zemepisných šírkach však chýbala podobná publikácia, ktorá by pracovala aj s domácimi reáliami. Po dvoch knihách rozhovorov so známymi ekonómami Lukáš Kovanda napísal knihu, kde v štyridsiatich kapitolách vtipným a prístpuným spôsobom skĺbil ekonómiou s psychológiou, sociológiou či antropológiou. Veľa o jeho štýle písania napovedajú už samotné názvy kapitol, ako: - Prečo sú tučné dievčatá prístupnejšie na rizikový sex - Prečo ľudí tak veľmi zaujíma, koľko zarábajú ostatní - Prečo sú Facebook, Google aj Apple americké, a nie japonské - Prečo slabé odbory môžu za exodus banánov do celého sveta - Prečo samoľúbosť zarába a vzdelaní ľudia žijú lacnejšie... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prečo je vzduch zadarmo a panenstvo drahé. Přihlašte se a napište ho.

angloumene
31.07.2022 4 z 5

Mám ráda ekonomii a Lukáše Kovandu uznávám, od knihy mě ale dlouhodobě odrazoval její název. Jasně, snaží se provokovat a tím na sebe upozornit, ale nebude stejný i zbytek knihy? Vlastně ano i ne, ale už v úvodu se dozvídáme, že taková vlastně populární ekonomie je. Takže pokud si chcete zpříjemnit den o pár ekonomických hříček Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé není špatná volba.

Metroušek
28.08.2019 3 z 5

Takový ekonomický exhibicionismus. Ale proč ne.

ZuzikNike
02.06.2019 4 z 5

I pro laika bez ekonomického vzdělání jsou uvedeny pochopitelné příklady ze života, které jsou vysvětlovány optikou ekonoma.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prečo je vzduch zadarmo a panenstvo drahé v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x