Mesto zrkadiel přehled

Mesto zrkadiel
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326575/bmid_mesto-zrkadiel-hwf-326575.jpg 4 226 226

Přechod série

< 3. díl

Justin Cronin vo svojej medzinárodne uznávanej trilógii vytvoril nezabudnuteľný obraz apokalyptického sveta, ktorý sa raz a navždy zmenil po nevydarenom vládnom experimente. Je to dych vyrážajúci príbeh o prežití a sebaobetovaní. V bestselleri Priechod celý americký kontinent zachváti tajomná „upírska“ infekcia. Nakazení ľudia sa menia na vraždiace monštrá a chaos a zmar postupne ovládajú jedno mesto za druhým. V Dvanástke sa dej vracia do roku nula. Uprostred vyľudneného sveta prežívajú zvyšky tých, ktorým sa nákaza vyhla. A teraz nastáva posledné zúčtovanie. Croninova výpravná trilógia sa v Meste zrkadiel dostáva do svojho úchvatného záverečného finále. Svet, aký sme ho poznali, už neexistuje. Čo vyrastie na jeho mieste? Dvanástka bola zničená, hrozba zanikla a po dvadsiatich rokoch života v mieri ľudia opúšťajú bezpečie obranných múrov posledného mesta Kerrville, aby znovu osídlili celý svetadiel. Odvážne snívajú sen o nádejnej budúcnosti. Lenže ďaleko od nich, v mŕtvej metropole, na nich čaká on: subjekt Nula. Prvý. Timothy Fanning – otec Dvanástky. Prenasleduje ho úzkosť, že v sebe zničil svoju ľudskú podobu, a nenávisť zrodená z vlastnej premeny horí jasným plameňom. Jeho zúrivosť sa zastaví až vtedy, keď zničí Amy – jedinú nádej ľudstva, dievča odnikiaľ, ktoré sa odvážilo proti nemu postaviť. Vybuduje novú armádu a zaútočí. Naposledy sa stretnú v boji svetlo a tma. A Amy a jej priatelia sa konečne dozvedia, aký osud ich čaká.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Ikar (SK)

The City of Mirrors , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mesto zrkadiel. Přihlašte se a napište ho.

rick6410
24.03.2023 4 z 5

V istých častiach možno trochu zdĺhavé, ale inak to bola paráda. Kniha sa odohráva 20 rokov po predošlej časti, čo nás znovu uvrhne do úplne nového prostredia, vidíme, ako sa postavy za tie roky zmenili, a to sa mi veľmi páči. Nevidíme len činy postáv, ale aj ich následky o mnoho rokov neskôr. Ľudia si mysleli, že už sú za vodou, ale posledný "upír" medzitým pripravoval svoju pomstu. Kladne hodnotím záver, ktorý sa mi vo všetkých ohľadoch veľmi páčil, a hlavne ten epilóg tomu dodal čerešničku. Táto trilógia je pre mňa zvláštna tým, že každý diel sám osebe mi prišiel slabší a trochu nudnejší, ale trilógia ako celok je úžasná.

luke442
04.03.2023 5 z 5

No kdybych jen tušil do čeho jdu. S mojí rychlostí čtení, asi 3 stránky denně mě to trvalo přes půl roku se celou trilogií prokousat.

Ale určitě to stálo zato. Občas trochu utahané ale to se u obsáhlých románů dá čekat. Závěr skvělé trilogie, nabízí napětí, horor, akce a skvělý a dramatický vývoj hlavních postav. Autor to má opravdu dobře promyšlené a často jsem se vracel do prvního dílu abych si osvěžil některé souvislosti. Za mě trilogie z žánru která stojí zato přečíst. A to i pro pomalé čtenáře jako já.

Bakana
25.02.2023 1 z 5

Nedočteno.
Navzdory výbornému hodnocení tady na DK mě kniha neoslovila, po první třetině jsem se pořád ztrácela v postavách a vůbec mě nezajímalo, jak to bude dál.
Možná kdybych poslouchala jako audioknihu, dokázala bych se probojovat se na konec, ale zásadní chyba zřejmě byla, že se jedná o 3. část trilogie, přičemž já jsem první dvě části nečetla :-D

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mesto zrkadiel v seznamech

v Právě čtených4x