Pravidla přitažlivosti přehled

Pravidla přitažlivosti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41502/bmid_pravidla-pritazlivosti-GIg-41502.jpg 4 64 64

V malém společensky liberálním campusu v Nové Anglii se odehrává smutně zábavný příběh kuriózního milostného trojúhelníku: dívky Lauren, která s každou změnou partnera mění i studijní obor, Paula, otevřeného homosexuála, jehož vášně maskují chladnokrevný pragmatismus, a Seana, který za nerozhodností a cynismem skrývá - i před sebou samým - romantickou touhu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Votobia

The Rules of Attraction , 1987

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pravidla přitažlivosti. Přihlašte se a napište ho.

los
29.07.2022 3 z 5

asi můj první román, v němž žádná z postav nestihne nikdy vystřízlivět; děj se točí výhradně kolem potřeby jedné ucpat nebo olízat minimálně jeden tělesný otvor druhé a přitom udržet dostatečně vysokou hladinu opiátu nebo halucinogenu v krvi; groteskní a ad absurdum dotažená sonda do života studující americké "zlaté mládeže" roku 1985

vtipná kompozice korespondující s obsahem = text začíná i končí v půlce věty (jo, skočil jsem na lep a trapně pátral po jiném exempláři, kde "nechybí strany")

MilkyA
27.08.2021 5 z 5

Dúfam, že nikto nikdy odo mňa nebude chcieť prerozprávať dej tejto knihy XD.
Kniha o ničote a ľuďoch stratených tak moc, že ich ani Horacio Caine nenájde a napriek tomu niečo, čo ma baví a som schopná prečítať na jeden záťah.

woarrend
15.02.2021 3 z 5

Občas hravý a vtipný, občas nudný a nečtivý (zacházející do nezáživných situací, u kterých si nedokážu představit důvod, proč by mě měly jakkoliv zajímat) vhled do vysokoškolského života bohatých studentů. Drogy, alkohol a hlavě sex a vztahy, nebo spíš nevztahy. Hezky zobrazená je nerozhodnost a rychle se měnící preference protagonistů v oblasti intimních poměrů a něčeho, čemu se "vztah" většinou ani říkat nedá; vlastně celou dobu nevědí, co chtějí, a řídí se především impulzem. Díky finanční zajištěnosti a absenci nutnosti se o něco snažit se oddávají primitivním chtíčům, zatímco jejich životy zejí prázdnotou. Tahle někdy až bezprostřední všednost je vyobrazena tak přesvědčivě, až v momentech zeje prázdnotou celá kniha a čtivost se ztrácí. V předešlém počinu autora, Less than Zero, tomu tak nebylo a knihu jsem přečetl za pár dní. Ač byl její cíl podobný smyslu této knihy, zachovávala si určitou atmosféru a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Tohle bylo ovšem horší a bohužel delší. Mělo to ale své momenty, ocenit musím hlavně humor, který místy opravdu nechyběl, a snahu o gradaci děje v polovině knihy, což bylo bezpochyby její nejlepší částí. Ovšem vedla až na jednu nepříjemnou událost do nikam a opět se čtenář ocitl v mdlém vortexu nezajímavého dění, ze kterého občas vykouklo něco originálního, chytlavého nebo vtipného. V hodnocení musím zůstat na průměru.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pravidla přitažlivosti v seznamech

v dalších seznamech2x