Pracovní právo přehled

Pracovní právo https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220696/bmid_pracovni-pravo-k83-220696.png 4 3 3

Čtvrté vydání učebnice erudovaného týmu autorů je teoretickým úvodem do pracovního práva České republiky. Jedná se opět o přepracované vydání, které reaguje především na nález Ústavního soudu č. 116/2008 Sb., jenž zrušil § 4, a postavil tak zákoník práce nikoli na principu delegace, ale na principu subsidiarity. Učebnice vychází z právního stavu účinného k 1. 12. 2009, přičemž autoři přihlédli i ke změnám, jež nabývají účinnosti až po tomto datu. Učebnice obsahuje komplexní, přehledný a srozumitelný výklad pracovního práva České republiky jako jednoho ze států Evropské unie. Jednotlivé hlavy jsou doplněny o základní výběr judikatury (včetně judikatury Evropského soudního dvora) a literatury. V knize jsou zahrnuty rovněž vysvětlující poznámky pod čarou a vyčerpávající věcný rejstřík pro snazší hledání v textu. Publikace je určena především studentům právnických fakult a účastníkům rigorózního řízení, zcela jistě však zaujme i zainteresovanou, zejména odbornou veřejnost. Čtvrté vydání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pracovní právo. Přihlašte se a napište ho.

Tengrinor
27.05.2017 4 z 5

Čtivé, ale je na tom poznat, že je to učebnice. Spousta zbytečných plků, které zabírají místo použitelnějším informacím. Do praxe bych zvážila něco jiného.

Targa Dall
17.11.2014 4 z 5

Pracovní právo docela čtivě a docela stručně a docela přehledně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pracovní právo v seznamech