Pozlacená klec přehled

Pozlacená klec https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128028/pozlacena-klec-128028.jpg 4 200 200

Terezina rodina neodmyslitelně patřila k výkvětu druhého císařství. Ale všechno se změnilo v okamžiku, kdy otec - notorický hráč - prosázel většinu majetku. Po jeho smrti musí Tereza čelit tvrdé realitě. Z bohaté dědičky se stává dívka bez věna i bez budoucnosti. Ve svém postavení má jen dvě možnosti: ponižující sňatek s otcovým věřitelem, nebo místo společnice v rodině zbohatlíka. Volí druhou možnost, která jí připadá méně pokořující. Vůbec netuší, do jaké pasti vstupuje a jakým intrikám bude muset čelit. Všechny naděje upírá k bratrovi, poručíku koloniální armády v Indii. Po jeho návratu je ale všechno jinak...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pozlacená klec. Přihlašte se a napište ho.

Hakl54
21.01.2024 2 z 5

Paní Körnerová umí psát, ale tento přeslazený románek jako by ani nebyl z jejího pera. Za mně velké zklamání.

Aghatte
14.01.2024 5 z 5

Kniha mi sedla, romantika z časů šlechty, plesů, zimních a letních sídel, kdy majetek a postavení určují hodnotu člověka.
Přečteno za večer,
neustálá nedorozuměni a hádky, to bylo o nervy, člověk pořád čeká, když už konečně se dají dokupy
A dočkáte se :-)
Michael byl prostě miláček a Tereza chudá, leč čistotná a zbytečně hrdá a prchlivá. Ale všechno dobře dopadne a na konci slzu uroníte.

sweeney
30.10.2023 3 z 5

I přes to, že za mě trošku slabší než autorčin podobně laděný román Hodina po půlnoci, i tak je to knížka čtivá. Taková oddychová červená knihovna, jejíž zápletka mi nepřišla zas až tak promyšlená jako u knihy předchozí, přesto na delší podzimní/zimní večery ideální.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pozlacená klec v seznamech

v Právě čtených1x