Pozdní podzim aneb Moderní Máj Máchův přehled

Pozdní podzim aneb Moderní Máj Máchův https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479293/bmid_pozdni-podzim-aneb-moderni-maj-mach-Awh-479293.png 5 2 2

„Ten třpyt Prahy v srdci nosím, A my byli pozdní podzim.“ Strhující příběh o kontrastu mezi láskou a nenávistí v barvách podzimu. Pozdní podzim je básnickou skladbou oslavující odkaz Karla Hynka Máchy, stejně jako bohatou literární kulturu a tradici české poezie. Jakub Hvězda je devatenáctiletým básníkem a místní celebritou se zlomeným srdcem, jehož Duch podzimu navede k nové lásce. Marie Slavná je populární mladou kráskou, jíž Duch podzimu napomůže v dohledání muže, který se jí jedné chmurné májové noci bez dovolení zmocnil a navždy jí tak poskvrnil život. Jejich cesty se v jejich zapálené honbě z lásky a nenávisti nečekaně střetnou a obě osamělé a v sobě ztracené duše pozdě zjišťují, že spolu přeci jen měli něco společného. „Pozdní podzim přišel zas, Dostal všecky do nesnáz. Čím dýl s tebou zůstával, Tím víc jsi ho proklínal. Vyhaslé duše a mokré oči Mrtvým listům nepostačí, Tak schovejte si srdce svá Než na kousky je rozseká. Pozdní podzim přišel včas, Přišel letos, přijde zas…“... celý text

Literatura česká Poezie
Vydáno: , La Star Poetry

Pozdní podzim aneb Moderní Máj Máchův , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pozdní podzim aneb Moderní Máj Máchův. Přihlašte se a napište ho.

Akléda_
25.08.2021 4 z 5

Pozdní podzim rozhodně není knížka pro každého. Je hodně typická díky stylu psaní, který se ale opravdu podobá Máji. Skladba vět a to, jak si autor hraje se slovy a s češtinou je oku lahodící, krásně se to četlo a já skoro až nedokázala věřit krásnému poetickému stylu psaní. Při čtení je ale důležité být plně soustředěn, jinak se budete v ději ztrácet. Já si knížku plánuji rozhodně znovu přečíst, abych pochopila všechny souvislosti. Pokud hledáte knížku, která je naprosto uchvacující svým jazykem, máte rádi poezii nebo Máj, rozhodně byste tohle měli zkusit.

Máj v knihách

08.05.2022

Bezesná noc – té všude je moc / jak malý zámeček; klíč v řece, kde most, / klene se za lásku, ta třpytí se na hladině, / a nikdo nikdy nevěděl, co tu noc stalo se skutečně.

Ten třpyt Prahy v srdci nosím.

Kniha Pozdní podzim aneb Moderní Máj Máchův v seznamech

Autorovy knížky