Poviedky o Rusku přehled

Poviedky o Rusku https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329792/bmid_poviedky-o-rusku-Mia-329792.jpg 4 161 161

Čo je súčasné Rusko? Kto mu vládne? Akí sú jeho obyvatelia? Na tieto, ale aj iné otázky sa autor slávnej série o moskovskom metre Dmitry Glukhovsky usiluje odpovedať čitateľovi, a to v prekvapujúcej polohe. Veľké plochy postoapokalyptických románov zamenil za intímny priestor série poviedok, v ktorých kriticky zachytáva situáciu v dnešnom Rusku. V centre jeho pozornosti sú médiá, naivní obyvatelia, no ústredným motívom vinúcim sa celým dielom je skúmanie mocných a ich vplyv na najrôznejšie oblasti života. Hoci sa Glukhovsky na chvíľu presunul zo sveta sci-fi do súčasnosti, svoju fantáziu nezaprel. V duchu hesla Rusko sa rozumom pochopiť nedá parodicky vysvetľuje niektoré javy vo svojej domovine prostredníctvom príchodu mimozemšťanov či spoluprácou s vládcami pekla. Fantastické prvky však Gluchovskému slúžia len ako zväčšovacie sklo ruských paradoxov.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Ikar (SK)

Рассказы о Родине (Rasskazy o Rodině) , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poviedky o Rusku. Přihlašte se a napište ho.

TheMatt
15.01.2024 4 z 5

Skvělá Palahniukova Strašidla na východní způsob. Chyběl mi pouze rámcový příběh, který by čtenáře lépe protáhl pár "slabšími" kousky. Doporučuji.

Hopulka
01.01.2024 4 z 5

Glukhovsky se tady tedy s Rusy nemazal. Některé povídky mě upřímně pobavily, z některých spíš mrazí.

m2056
06.09.2023 2 z 5

Kniha je plná povídek některé lepší ale většinou průměr horší kvality.

Knižní novinky (6.11. - 19.11.)

07.11.2017

Kniha Poviedky o Rusku v seznamech