Povídky na doma: Dvaadvacet živých autorů a jeden digitální spisovatel přehled

Povídky na doma: Dvaadvacet živých autorů a jeden digitální spisovatel https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496074/mid_povidky-na-doma-dvaadvacet-zivych-a-ABp-496074.jpg 3 13 13

Mezi třiadvaceti autory Povídek na doma najdeme slovutné, populární a prestižními cenami ověnčené osobnosti i výrazné zástupce nejmladší české spisovatelské generace, jednoho slovenského prozaika a jednoho digitálního spisovatele. Podobně pestrý je i přístup jednotlivých tvůrců k zadanému tématu – od sociálně-kritických příběhů o nedostupnosti bydlení po magicko-realistická vyprávění o tajemných domech a jejich obyvatelích. Příběhy spojené tématem domova vycházely po dva roky v literární příloze Práva Salon v rámci projektu na podporu Platformy pro sociální bydlení – a ve prospěch této organizace, snažící se řešit bytovou nouzi v České republice, poputuje též výtěžek z prodeje knihy. Seznam autorů: Digitální spisovatel | Anna Hrbáčková | Hana D. Lehečková | Zbyněk Vlasák | Martina Adlerová | Jiří Kratochvil | Klára Vlasáková | Štěpán Kučera | Přemysl Krejčík | Balla | Igor Malijevský | Markéta Hejkalová | Miroslav Pech | Jiří Dědeček | Kateřina Rudčenková | Tereza Semotamová | Michal Šanda | Lucie Faulerová | Alena Scheinostová | Lidmila Kábrtová | Anna Bolavá | Markéta Pilátová | Bianca Bellová | Ondřej Hübl | Alena Mornštajnová... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Povídky na doma: Dvaadvacet živých autorů a jeden digitální spisovatel. Přihlašte se a napište ho.

L.Helena
04.09.2022 3 z 5

Těžko hodnotit sbírku povídek, když je každá od jiného autora. Jsou tam povídky opravdu dobré, takové, které se celkem dají číst, ale i takové, nad kterými jsem si říkala, co tím chtěl autor vlastně říct.
Byla jsem hlavně zvědavá na toho digitálního spisovatele. Vůbec si neumím představit, jak takto může vzniknout jakýkoliv literární útvar, aby měl hlavu a patu. A taky by mě docela zajímalo, nakolik musí do výsledného procesu zasáhnout člověk.

Kaligrafie zlomu, Vražedná mysl a další knižní novinky (23. týden)

05.06.2022

Kniha Povídky na doma: Dvaadvacet živých autorů a jeden digitální spisovatel v seznamech