Potíže putování přehled

Potíže putování
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164376/potize-putovani-DPd-164376.jpg 4 5 5

Další autorčina cestopisná causerie, tentokráte o Hebridách, Skotsku, Wildshire, francouzské Bretani a Poitou. Stárnoucí autorka proputuje tyto země s krosnou na zádech, aby pro čtenáře objevila tyto zajímavé kouty světa, jejich minulost, slavné historické osobnosti, legendární hrdiny i současný život. Se smyslem pro humor ukazuje jak chápat atmosféru cizí země.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Potíže putování. Přihlašte se a napište ho.

Alma-Nacida
14.02.2022 4 z 5

Knihobudka potěšila, protože jsem tuhle knihu četla kdysi dávno, ještě jako svobodná holka, a dokonce jsem si pamatovala název a že se mi kniha líbila. :) Bylo to fajn čtení i s tím třicetiletým odstupem, i když reálie se už poněkud změnily.

pajaroh
03.09.2021 3 z 5

Kdysi jsem četla autorčinu Chválu putování o Islandu a nález pokračování ze Skotska a Bretaně v nádražní knihobudce mě potěšil.
Zuzana Kočová má zvláštní styl psaní, který přes stylistickou nenáročnost vyžaduje soustředění čtenáře na směs popisů viděného, náhlých myšlenkových odboček, vzpomínek a sebepromluv. Takový trochu cestopis a více lidopis. Tento styl vyprávění mi není až tak blízký, ale odvaha autorky vydat se v letech sama bez znalosti jazyka do neznámých končin je obdivuhodná.
Potíže na cestě jistě byly (šok z okolí Stonehenge jsem zažila před lety totožný) a pěkná stránka je tam zachycena také.

eva-lupen
14.01.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla už kdysi, když mne nadchla autorčina Chvála putování. A také super.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Potíže putování v seznamech

Zuzana Kočová