Rok poté přehled

Rok poté
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386990/mid_rok-pote-s3e-386990.jpg 4 208 208

Poté série

Poutavé a napínavé pokračování realistického postapokalyptického příběhu Vteřinu poté, jehož hrdinové čelí následkům ničivého útoku, který je srazil na kolena – ale oni se mu dokázali postavit. Spojené státy zasáhl výbuch bomby, který vyřadil veškeré elektrické přístroje a připravil obyvatele o dodávky proudu. Společnost i systém se zhroutily, po celém území přežívají jen drobné skupinky a snaží se adaptovat na novou situaci, obnovit technologie, komunikaci, lékařskou péči – stejně je tomu i v blackmountainské komunitě vedené Johnem Mathersonem. Avšak místní samospráva se brzy dostane do konfliktu se znovu se rodící centralizační vládou, která kvůli prosazení svých představ o obnovení státní identity neváhá použít nejeden donucovací prostředek. A disponuje pochopitelně armádními zbraněmi…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)

One Year After , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rok poté. Přihlašte se a napište ho.

hankapimi
22.11.2023 3 z 5

Rok poté jsem začala číst ze zvědavosti, jak to bylo po Vteřině poté dál.. Smrt nebo obrana životů, boj či podřízení se, člověk člověku vlkem. Po ničivém útoku přestala fungovat celá společnost, vyrojilo se plno amorálních sociopatů, kteří se snaží vymazat celou komunitu ze země. Hlavní postava John Matherson musí budovat ochranu svého města navzdory nátlaku nových samozvaných představitelů vlády a odvodům do Armády národní obnovy. Pro mne byl i druhý díl této série uvěřitelný a rozhodně mne napadaly myšlenky a obavy "co by bylo, kdyby.." Doporučuji určitě k přečtení.

Sarah11
07.11.2023 4 z 5

Rok poté je rozhodně skvělým pokračováním Vteřiny poté, drží se těsně v závěsu, ale první díl se mě přeci jen dotkl o chlup více.
Co velmi oceňuji je to, že i když je kniha plná politických intrik, techniky a vojenských strategií, vyjednávání a podobně, je lehce stravitelná i pro běžněho smrtelníka a vůbec to nenarušuje plynulost čtení. Naopak musíte číst pořád dál a dál a jste zvědaví, jak to celé vlastně dopadne.
Pokud se odpoutáte od toho, že při každé příležitosti se zpívá hymna a vzdává hold Americe a jejím zakladatelům, což už mi v některých situacích přišlo spíš úsměvné, a budete to brát trochu s rezervou, tak je to opět skvělá jízda, i když o něco pomalejší a v mnoha ohledech jiná než předchozí díl.

absa2611
20.08.2023 5 z 5

Výborná. Stejně, jako první díl. Autor opět skvěle vystihl jednotlivá úskalí a problémy, které by se logicky vynořily, kdyby se něco podobného opravdu stalo.
A teď honem na závěrečný díl.

Knižní novinky (4. - 17. června)

04.06.2018

Kniha Rok poté v seznamech