Poslední stránka deníku přehled

Poslední stránka deníku https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106696/posledni-stranka-deniku-106696.jpg 4 21 21

Poutavý detektivní román z prostředí luxusního domova důchodců ve Francii. Spisovatel, unavený a zklamaný současným životem, pomýšlí na sebevraždu a aby svůj krok sám sobě zdůvodnil, píše si deník. S příchodem další obyvatelky domova však jeho rozmrzelost a únava postupně mizí a hrdina zjišťuje, že život má pro něho opět půvab. Tím, že podrobně sleduje život své nové přítelkyně, začíná posléze vidět častá úmrtí v domově v jiném světle a čím dál víc začíná být přesvědčen, že nešťastné náhody jsou vlastně naplánovanými vraždami.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Československý spisovatel

Carte vermeil , 1979

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední stránka deníku. Přihlašte se a napište ho.

mataaskorice
16.04.2021 4 z 5

Netradičně koncipovaná detektivka. V podstatě spíš deník, ze kterého detektivní zápletka tak nějak vyplyne. Zajímavá a poučná sonda do pocitů člověka pokročilého věku. Jojo, kolikrát je člověk na roztrhání, když to na něj ze tří stran volá: "Mamiii", když neví, co dřív, když by ten den potřeboval nafukovací... Ve stáří na tu svou "užitečnou" fázi života, kdy byl na tolika frontách potřebný, nejspíš bude vzpomínat.

jarunka54
02.04.2020 4 z 5

Zajímavé rozuzlení.

Koka
28.08.2019 5 z 5

Vynikající! Velmi, velmi vynikající, ale spíše doporučuji pro věkovou skupinu 60+ a pro čtenáře, kteří hledají "něco jiného", než nabízí bežný kriminální příběh.
(Nízkému hodnocení se od uživatelů DK nedivím, v případě této knihy je to vysloveně známka kvality.)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední stránka deníku v seznamech

zfilmováno

Autoři knihy