Poslední polibek přehled

Poslední polibek
https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56652/bmid_posledni-polibek-V6u-56652.jpg 4 16 16

Poslední polibek je výborem 3 povídek Francise Scotta Fitzgeralda: Ach, rusovlasá kouzelnice (Oh Russet Witch), To nejrozumnější (The Sensible Thing) a Poslední polibek (Last Kiss). Společným tématem všech tří povídek je Žena. Píšeme záměrně Žena, neboť to je opravdu ona krásná, osudová a vždy nějakým způsobem nedosažitelná. Fitzgerald, který je znám spíše jako autor románů, zde však dokazuje, že je mistrem i v rozsahem omezeném žánru povídky. Dokáže vykreslit přesvědčující obraz postav na několika stránkách a vybírá si situace a otázky, které stály v popředí zájmu jeho čtenářů a souzněly i s jeho vlastními osudy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední polibek. Přihlašte se a napište ho.

Lejdus
06.02.2015 4 z 5

Tři krásné povídky, ze kterých pro mne nejlepší byla právě ta poslední s názvem Poslední polibek. Konec poněkud nečekaný, smutný a jak píšou již ostatní čtenáři - všechny povídky jsou dosti melancholické

nelcisko
19.11.2014 3 z 5

Kniha jako taková je docelá dobrá, jednoduše napsané tři povídky s nečekaným koncem, občas i trochu dojemným a melancholických. Pro zahnání nudy ve vlaku je tato četba jako stvořená. Ale upřímně jsem čekala od tohoto autora z "jazzového věku" mnohem víc.

DennieForbes
14.08.2013 2 z 5

Mám strašně ráda styl Fitzgeraldova psaní, ale ze tří povídek se mi líbila pouze druhá. Kniha trošku zklamala, nicméně nepatří mezi nejhorší.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední polibek v seznamech