Poslední Mohykán přehled

Poslední Mohykán https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521120/bmid_posledni-mohykan-krg-521120.png 4 597 597

Příběh o dobrodružstvích bílého lovce, přezdívaného Sokolí Oko, a jeho indiánských přátel, se odehrává v severní Americe v době bojů mezi Angličany a Francouzi v polovině 18. století.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)

The Last of the Mohicans , 1826

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední Mohykán. Přihlašte se a napište ho.

Taťka Hraboš
04.10.2023 4 z 5

Romantismus americké provenience. A také můj návrat do mladých let, kdy jsem přečetl Stopaře, ale nejznámější Cooperovo dílo mě minulo. Není to špatné čtení. Pokud jde o spletitost děje, dějové zvraty a překvapení, nezadá si Cooper s nejlepšími současnými autory. Jen holt tehdy ještě neexistovaly kurzy tvůrčího psaní, takže se to přece jen čte hůře. Třeba navodit pocity ohrožení a napětí se autorovi moc nedaří, i když jsou jeho hrdinové co chvíli v nějaké bryndě. A postavy působí dost ploše, i jejich myšlenkové a emocionální pochody jsou podány značně jednoduše. Kniha má ovšem i určitou informační hodnotu, protože pěkně popisuje výsek anglicko-francouzských střetů o území na hranicích dnešních USA a Kanady.

Janadvorackova
05.09.2023 3 z 5

Asi mě víc zaujal film, i když také nebyl nic moc.

Kabuky
21.07.2023 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední Mohykán v seznamech

v Právě čtených12x