Posledná žena z rodu Moonovcov přehled

Posledná žena z rodu Moonovcov https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473529/bmid_posledna-zena-z-rodu-moonovcov-U4L-473529.jpg 4 105 105

Otočila sa chrbtom rodinnému dedičstvu. Teraz musí nájsť spôsob, ako ho zachrániť. Lizzy Moonová nikdy nestála o Mesačnú farmu. Deväť generácií nadaných liečiteliek zveľaďovalo pôdu, ktorú ona pred ôsmimi rokmi opustila. Zaumienila si, že odíde čo najďalej, aby sa vyhla klebetám o zvláštnom dedičstve svojej rodiny. Keď však zomrie jej milovaná stará mama Althea, Lizzy sa musí vrátiť a postaviť sa čelom tragédii, ktorá stále visí nad vysychajúcimi levanduľovými poľami – nevyriešená vražda dvoch mladých dievčat a kruté obvinenie, ktoré prenasledovalo Altheu až do smrti. Lizzy spočiatku chce rýchlo predať farmu a vrátiť sa k svojmu životu v New Yorku. No potom objaví Knihu spomínania, ktorú jej zanechala Althea, aby jej pomohla prijať vlastný výnimočný dar. Keď sa stretne s Andrewom Greysonom, jedným z mála ľudí v meste, ktorí od začiatku verili v Altheinu nevinu, Lizzy sa napokon rozhodne, že meno starej mamy očistí. Ak to však chce dosiahnuť, bude sa musieť rozhodnúť, či prijme rodinné dedičstvo a bude kráčať v šľapajach svojich predchodkýň. Barbara Davisová prináša vo svojom očarujúcom príbehu kombináciu magického realizmu a tajomnej detektívky. Čiastočne rodinná sága a čiastočne milostný príbeh rozpráva o viere, uzdravení, strachu, sile, odvahe, odpustení, ale hlavne o láske vo všetkých jej pozitívnych aj negatívnych podobách.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Aurora (Praha)

The Last of the Moon Girls , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Posledná žena z rodu Moonovcov. Přihlašte se a napište ho.

essene
05.05.2024 5 z 5

Moc pěkná všehochuť)

Jančislava
28.02.2024 4 z 5

Knihu jsem našla v knihovně a zaujal mě její název. Tušila jsem jsem zhruba o čem, dle anotace, bude a rozhodla se jí zkusit ač nemusím romantické knihy. V knize je od všeho kousek. Čekala jsem trochu více rodinné historie, bylinkarstvi a "kouzel", tyto věci tam byly spíše okrajově. Milostná linka je takova spíše klasická a ta detektivní nebyla špatná. Celkově knihu hodnotím kladně,jako oddechovou, příjemnou.

Pettato
04.12.2023 4 z 5

Tajemný romantický příběh s trochu detektivní zápletkou.
Čekala jsem něco jiného, ale i tak to byla fajn oddechovka.

"Plánujeme si životy, jako bychom je snad měli pod kontrolou, skládáme jeden dílek za druhým tak, jak si myslíme, že je to pro nás nejvýhodnější, a pak najednou bum, prásk! Stane se něco, co jsme absolutně nečekali, cesta se znenadání stočí úplně jiným směrem a my se nestačíme divit, kde jsme se to ocitli."

Šachy pod sopkou, Ztraceny v Paříži a další knižní novinky (25. týden)

19.06.2022

Učili mě, že milovat znamená vzdát se sebe sama. Ale tak to není. Nikdy nemůžeme nic ztratit, když milujeme. Proto jsme přišli na tento svět - abychom milovali. Protože to je vše, co ve skutečnosti existuje. Všechno je láska - láska je jediným kouzlem.

Kniha Posledná žena z rodu Moonovcov v seznamech

v Právě čtených1x