Němý svědek přehled

Němý svědek
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60642/bmid_nemy-svedek-657186ac077c8.jpg 4 22 22

Zfilmovaná verze této knihy je známá pod názvem ''Bullitův případ''. Zachycuje zdánlivě všední a nevděčnou práci newyorského policisty, který se musí potýkat s rafinovanými plány všeho schopných zločinců, neúprosným časem i hloupou osobní ctižádostí zástupce státního návladního.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Mute Witness , 1969

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Němý svědek. Přihlašte se a napište ho.

KaZo
19.01.2024 5 z 5

Parádní klasika !

Atanone
15.08.2023 5 z 5

Četla jsem kdysi dávno, souhlasím s trudošem, tahle kniha si zaslouží pozornost. Ti, co viděli jen film, můžou zhodnotit, o co je kniha lepší, a já tady zaspojleruji a prozradím, že o hodně.
A osobně jsem ráda, že jsem ji ve skříni znovuobjevila

Blue
15.01.2019 4 z 5

Knihu jsem vzal do ruky díky filmu Bullittův případ, který jsem viděl mnohokrát, a vždy mi vrtalo hlavou, proč "Ross" v hotelu odemknul dveře zabijákovi. Říkal jsem si, že to třeba bude vysvětleno v knize. Houby. Film není doslovným přepisem knihy, byť se shodují v hlavní zápletce, mají celou řadu dost zásadních odlišností, jsou to dvě svébytná díla. Co jsem chtěl vědět, jsem se tedy nedozvěděl, i když už v tom mám přece jen jasněji, ale navíc jsem si přidal problém s hodnocením. Protože ten film je opravdu hodně dobrý. Není horší, než předloha, jak tomu často bývá. Naopak mi předlohu možná trochu zastiňuje. Ale jak už jsem uvedl výše, jsou to svébytná díla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Němý svědek v seznamech

zfilmováno