Poprask na laguně přehled

Poprask na laguně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399533/mid_poprask-na-lagune-PB7-399533.png 4 90 90

Myšlenkou nejlepší a nejlidovější hry, kterou tvůrce italské národní komedie napsal r. 1762, je - slovy autorovými - pouhopouhé nic. Postavami hry jsou námořníci a rybáři města Chiozzy a jejich ženy, sestry a dcery: děj se odehrává většinou na ulici a počíná tím, že mladý muž pozdraví jednu z dívek přívětivěji než ostatní. Z toho povstane řada popichování, posměšků, předhůzek, nezdvořáctví, křiku, klení a urážek různého stupně závažnosti, až celá změť končí v soudní síni... Hru psal autor sice proto, aby si vyvolal vzpomínky na šťastná léta, která v Chiozze prožil, ale oslavil v ní zároveň národní letoru svého lidu - obvyklé rámusení v dobrém i ve zlém, vtip i nedovtipnost, humor, nenucené způsoby a prudký temperament, který, když přestřelí, nezná míru. (Podle doslovu.)... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Orbis

Le baruffe Chiozzotte , 1762

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poprask na laguně. Přihlašte se a napište ho.

Kopta
10.07.2023 4 z 5

Audio ČRo: Příjemná bláznivina. Ne nijak převratná, ne nijak příšerná.

mirektrubak
01.07.2023 1 z 5

Poslouchal jsem jako rozhlasovou hru, ale ani milovaná a vždy roztomilá Libuška Šafránková mě nedokázala přesvědčit, že tohle dílo je něčím víc než jen uvřískanou prázdnotou.
Na divadle bych to byl ochoten vidět jedině jako balet! ;-)

*-*Kleny*-*
20.06.2023 4 z 5

Moje první zkušenost s dramatickou tvorbou na papíře a prostě to není ono, ačkoli si myslím, že toto dílo je jedno z těch vhodnějších, kterými začít s dramaty, není tak složité. Ačkoli na pečené dýně, které "hodně" navozují tu středomořskou atmosféru xD, jen tak nezapomenu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poprask na laguně v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x