Ponorka přehled

Ponorka
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166332/ponorka-166332.jpg 4 109 109

Děj románu se odehrává na přelomu let 1941 a 1942, kdy prudce stoupá letecká aktivita spojenců a kdy se Britům podařilo rozluštit německý kód pro komunikaci ponorek s velením. V té době je též z Hitlerova rozkazu část ponorek převelena z Atlantiku do Středozemního moře, ve snaze bránit námořní komunikace zásobující Afrika korps. Průnik ponorek Gibraltarskou úžinou se stal pro mnohé osudným … ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ponorka. Přihlašte se a napište ho.

vvikingg
14.11.2022 5 z 5

velmi poutavě a doslova podrobně napsáno, tahle kniha plus Žraloci a malé ryby, autor W.Ott patří k nejlepším co bylo napsáno o službě na německých ponorkách. Na ponorkách sloužilo na začátku války přes 40 tisíc mužů, přežili jen 25 tisíc.

JiříŠkorpík
28.09.2022 5 z 5

Autor přináší nejen dokonalý technický popis, jak to na ponorce chodilo, ale i své zážitky, pocity i úniky od reality, které prožívali námořnici na německých ponorkách. Dlouhé nudné dny si námořníci vyplňují vyprávěním neuvěřitelných i oplzlých historek, náhle přijde nebezpečí a z vlků moře se stává bezmocná bublina života čekající jak to dopadne. Euforie z potopených lodí vnímají jako důvod proč žijí i jako odplatu za prožité utrpení. A nakonec přichází něco jako halucinace, hluboko na dně oceánu, kde snad čekají už jen na smrt ve smradu, kapající vodě a vlastních výkalech.
Čtenář by se měl připravit na to, že třetina knihy se neodehrává na ponorce, ale někde ve vzpomínkách a představách.

jan.para
14.09.2022 5 z 5

Miluji filmové zpracování a kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekal.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ponorka v seznamech

v Právě čtených4x