Pollyanna přehled

Pollyanna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263226/bmid_pollyanna-PJD-263226.JPG 5 236 236

Pollyanna série

Osiřelá Pollyanna se po smrti rodičů přistěhuje k bohaté, ale protivné tetě, která ji chce vychovávat pomocí přísných trestů a hladovění. Pollyanna se však od svého tatínka naučila „hře na štěstí“, s jejíž pomocí na každé situaci vidí něco, ž čeho může mít radost. Brzy do této hry zasvětí i své okolí a daří se jí dodat chuť do života hádavým sousedkám, nakvašeným starým mládencům, a dlouho jí nedokáže vzdorovat ani přísná teta. Pak však Pollyannu osud podrobí těžké zkoušce...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Signum Unitatis

Pollyanna , 1913

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pollyanna. Přihlašte se a napište ho.

Zlatinka.Emilly
13.12.2022 5 z 5

Nádherný příběh malé Pollyanny, který může dát naději těm, jejich srdce se tato kniha dotkla. Moc mi tato kniha připomíná další dvě, moc krásné knihy: Anna ze Zeleného domu a Heidi, děvčátko z hor. Všechny tyto tři knihy doporučuji k přečtení a následnému rozjímání nad povzbudivými slovy.

85098211
19.11.2022 5 z 5

Nejkrásnější kniha mého raného mládí, četla jsem ji v té době opakovaně. A opravdu to je KNIHA RADOSTI, je tak pozitivní a úžasná, že se jí prostě nedá odolat! :-) Proto ji doporučuji všem čtenářům bez rozdílu věku ;-).

PéťaH.
14.06.2022 4 z 5

Viděla jsem několik zpracování ve filmu a tak jsem sáhla po knize. Je stejně krásná jako filmová zpracování.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pollyanna v seznamech

v Právě čtených2x