Pokus o uchopení vánku přehled

Pokus o uchopení vánku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385207/bmid_pokus-o-uchopeni-vanku-4Eb-385207.jpg 3 12 12

Zkušený autor si pro svou novou knihu překvapivě vybral název, který se vymyká z běžných pojmů, s nimiž se v tomto žánru setkáváme. Jistě tak neučinil svévolně, a přesvědčit nás o tom může závěr titulní povídky: „...Skončili – a šli potom k autům přes dvůr. Drobně mžilo. V poručíku Krestovi to vyvolalo vzpomínku na chvíle, kdy s tímhle zatraceně...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pokus o uchopení vánku. Přihlašte se a napište ho.

bábuška
13.07.2021 3 z 5

Povídky sice detektivní, ale i postižený "hrdina" ukáže část své duše, o níž je přesvědčen, že je dobrá. To si vlastně myslíme většinou i my o sobě. Trochu rozporuplná kniha.

čef
22.10.2019 4 z 5

Soubor detektivních povídek, které jsou snad malinko jiné, než ty běžné. Autor se asi opravdu snažil uchopit vánek, který vzniká kolem zločinu a pátrání po jeho pachateli. Já to oceňuji, ale možná jiní mohou leccos i kritizovat. Na to však nemám chuť, pro mne převažuje to dobré, nevšední.

Iki1
23.09.2019 2 z 5

V této knize si cením autorovy snahy najít jinou formu uchopení detektivních povídek. Je pravda, že naprostá většina knih cyklu Původní česká detektivka je na jedno použití. Přečteš, odložíš a za týden nevíš, o čem to bylo. Cílkovy povídky v této knize mají alespoň standardní povídkovou formu. Použitý vzletný jazyk mi zpočátku připadal fajn, od třetí povídky mi začal vadit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pokus o uchopení vánku v seznamech

v dalších seznamech1x