Pohostinnosť cudzincov přehled

Pohostinnosť cudzincov
https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77490/bmid_pohostinnost-cudzincov-XcT-77490.jpg 4 194 194

Ako v zlom sne sa ocitajú Colin a Mary, bezcieľne sa potulujúci labyrintom ulíc a kanálov starého prímorského mesta, keď jedného dňa zablúdi a podľahnú čaru a priateľskému naliehanie muža, ktorý im ponúkne pomoc, aby ich potom zaviedol na cestu, z ktorej už niet návratu. Hrozne reálny a zároveň akoby neskutočný príbeh novely pôsobivo kontrastuje s vecným, takmer dokumentárnym razom rozprávanie o konfrontácii nevinnosti so zlom.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Comfort of Strangers , 1981

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohostinnosť cudzincov. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
28.02.2024 3 z 5

Se smíšenýmy pocity jsem to teda přečetl

opic 12
27.06.2022 4 z 5

Cizinci v životě.Cizinci ve vztahu.Cizinci ve městě potácíme se městem.
Nerozumíme si.Nikdo nám nerozumí.Jsme sami.Opuštěni na konci ulice.
Zmateni a za tím vášnivé opojení.Jedeme na dovolenou,kde se má zdánlivě něco vyřešit.
Jak dál ? Slunce se líně sune po obloze.Něco je ve vzduchu.Očekávání.Napětí.Co vězí s dalším dnem na nás.Necháváme se vláčet.Toneme všedností.Spíme pasivitou.Strachem v každé hodině.Minutou sžíráni rutinou.V dáli dráty elektrické a za nimi nekonečný horizont.
Po barech a putykách bezcílně chodíme,smysl tomu všemu dáváme.
Milujeme se.Nenávidíme.Poté hledáme.Ve spleti zapadlích čtvrtí nalézáme další a další řešení.
Manipulace.Manipulativní.Manipulativnost.Moc.Moc a tolik.Zhýralé a zkažené myšlenky.
Tísnivé stavy.Nedůvěra.Obavy.Zdánlivá jistota.Ztráta zázemí.Iluze bezpečí.
Vzali jsme vše sebou mámo ?
Paštiky,svíčky,ešus,konvici,Kápezetku,Kinedryl...vše máme miláčku !
Jen aby drahá :)
Seznamování s cizími lidmi.Naladěni.Večer příjemně utíká ...
Pořád však,jsme tu cizinci.Na povrchu i pod.Hosté už od začátku.
Přívětivý přátelé nás zvou k nám.Otevřete dveře ? Dovnitř vás zve básník perverze.
Dovolená se blíží.Kufry však můžeme nechat doma.Cestování v podivném městě a s podivnými zásahy osudu od Ian McEwana jak vystřižené z katalogu vaší oblíbené cestovní kanceláře.Na takové se převážně nezapomíná.Celý život.
.....tohle se sem vážně hodí.....
Cestování je krutost.Nutí vás věřit cizincům a ztratit z dohledu přátele a všechno známé pohodlí domova.Jste neustále nesví.Nepatří vám nic kromě základních věcí-
vzduchu,spánku,snů.moře,oblohy-které směřují k věčnosti nebo k tomu,co si pod ní představujeme.
Pavese

snimcibdim
27.09.2019 5 z 5

Dovolená, jakou fakt nechceš...
To nejzajímavější pro mě nebyla samotná story (v podstatě popis partnerského vyhnívání) ani ten konec (protože si umím představit řadu úchylnějších, brakovějších, thrillerovějších). Ale stupňování napětí - paradoxně ne tím, že by autor gradoval děj, ale naopak tím, jak finále "zdržuje" úseky, v nichž se zdánlivě nic podstatného neděje.
Čtenář pak, přestože z principu hlavním hrdinům nic zlého nepřeje, se nakonec skoro nemůže dočkat, kdy už se jim konečně doopravdy "něco" stane. A spolu s Colinem a Mary je k tragickému vyvrcholení přitahován stejnou sebezničující silou jako můry k plameni.
Ti dva mají sice dostatek indicií na to, aby se udrželi v bezpečí, ale teprve kontakt s nebezpečím dodává nějaký obsah jejich fádní dovolené, ale i nový náboj jejich harmonickému leč už poněkud vyprázdněnému vztahu.
Ještě několik dní po dočtení cítím znepokojení a mám tendenci se do toho bizarního domu stále v myšlenkách vracet.
Něco podobného jsem naposledy měla s Fowlesovým Mágem.
Takže pro mě zážitek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohostinnosť cudzincov v seznamech

v dalších seznamech3x