Pohádky z šípkového keře přehled

Pohádky z šípkového keře
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474628/bmid_pohadky-z-sipkoveho-kere-Htb-474628.png 4 1 1

Pohádky švédské pedagožky a spisovatelky, která ovlivnila mnoho velikánů pedagogiky, jako například Marii Montessori nebo Rudolfa Steinera. V letech 1868 až 1873 je napsala tehdy mladičká Ellen Key pro svou mladší sestru Adu. Nazvala je „skutečné pohádky“ (tj. na rozdíl od klasických pohádek se zabývají hlubšími úvahami o smyslu života) a jejich obsah je fascinující předzvěstí myšlenek, kterými se Ellen proslavila v pozdějších letech ve svých významnějších dílech.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádky z šípkového keře. Přihlašte se a napište ho.

milamarus
předevčírem 4 z 5

Překvapuje mě, že zde knížku dosud nikdo nečetl. // Zvlášť první tři příběhy, tj. “O doubku, který nechtěl zestárnout“, “Příboj a Růženka“ a “Příběh staré učebnice“ mě zaujaly. Jsou poučné, uklidňující, pro děti srozumitelné. // Snad i označení terapeutické by bylo namístě. …protože provokují k diskuzi o lidských vlastnostech - o tom, jací jsme, jak se chováme, co nás k tomu vede; protože ukazují, že jsme spíše orientovaní sami na sebe, a zároveň, že lze projevit více starostlivosti a citlivosti pro druhé. // Vhodné na dopolední čtení (poslech). Vhodné pro rozšíření slovní zásoby. // Líbilo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohádky z šípkového keře v seznamech

Ellen Key
švédská, 1849 - 1926