Pohádky z České Kanady přehled

Pohádky z České Kanady
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450259/mid_pohadky-z-ceske-kanady-amV-450259.png 3 1 1

Kniha je složená z 21 pohádek. V každé pohádce jsou začleněny různé vesničky a městečka z České Kanady , v kterých se něco odehrává. Např. Jak vrabeček dostal na zadeček - zmiňuje Dačice a vzniklou první kostku cukru. Nová Bystřice, zase vláček. Je tam úzkokolejka do Jindřichova Hradce. Opět v každém závěru je poučení pro děti. Oproti první knize jsou vložené omalovánky, aby děti vnímaly, co je v pohádce a následně podle paměti obrázek vymalovaly.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádky z České Kanady. Přihlašte se a napište ho.

vojta.filip
25.08.2021

Tahle kniha se do mého vkusu netrefila. Objednal jsem ji přes eshop, ale hned druhý den jsem ji vrátil. Vkus je subjektivní věc, čili následující hodnocení nemusí být vlastní všem: připadá mi, že pro paní autorku bylo napsání knihy způsobem, jak zachytit vzpomínky na svoji babičku a rodný kraj. Od vzpomínek ke knize, která nadchne i druhé, však vede dlouhá cesta. Je-li někdo literát, je pro něj/ni snazší ji ujít, protože ovládá "řemeslo spisovatelství": umí dramatizovat děj, sepsat jej pěkným jazykem, vložit do něj nenásilně poučení. Právě v těchto aspektech však podle mne kniha pokulhává. Přišlo by mi škoda číst svým dětem tuto knihu, když máme spoustu jiných pěkných pohádek. Jediné, čím by kniha mohla čtenáře zaujmout, je umístění do prostředí České Kanady, ovšem toto specifikum rozhodně nekompenzuje to, co se mi na knize nelíbí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohádky z České Kanady v seznamech

2019  60%Pohádky z Třebíče a okolí