Pohádka o stromech a větru přehled

Pohádka o stromech a větru https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233436/bmid_pohadka-o-stromech-a-vetru-oTI-233436.jpg 3 3 3

Polopohádkový příběh o studánce vysušené díky bezohlednosti statkáře, ovlivněný komunistickou propagandou. Kniha přibližuje dětským čtenářům kolektivizaci zemědělského majetku jakožto jediného správného způsobu hospodaření.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádka o stromech a větru. Přihlašte se a napište ho.

Zacharda
11.09.2020

Já jsem měla toto leporelo jako malý poklad. Každá stránka toho malého příběhu o krajině a o vodě mě vtahovala dovnitř a myslím si, že měla zásadní vliv na můj pohled na svět, na přírodu a na péči o ní. Přišla jsem o ni v sedmnácti letech a přiznávám, že jsem její ztrátu oplakala. I dneska cítím tesknobolné trnutí, že už jí nemám. Kdyby byla volně k mání, rozdávala bych ji dětem na potkání. Milá kniha, pro mně jako živý tvor.

Spojenc
01.01.2019 4 z 5

Pohádka mého dětství. Vždy jsem u babičky chtěla přečíst jen tuhle a žádnou jinou. Nádherná malba, pěkně napsané... jediné co musím vytknout a to je taky důvod proč nedám plný počet hvězd je narážka na tehdejší komunistický systém...
Z dovolení cituji: Celé pásy lesů. Takové jako se vysazují v Sovětském svazu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohádka o stromech a větru v seznamech