Pohádka o Mrazíkovi / Сказка о Морозко (převyprávění) přehled

Pohádka o Mrazíkovi / Сказка о Морозко (převyprávění)
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151495/pohadka-o-mrazikovi-151495.jpg 5 1 1

Publikace pomůže zábavným způsobem obohatit slovní zásobu, rozvinout schopnost porozumění mluvenému slovu a zdokonalit se ve výslovnosti.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Computer Press (CP Books)

Сказка о Морозко (Skazka o Morozko)

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádka o Mrazíkovi / Сказка о Морозко (převyprávění). Přihlašte se a napište ho.

Skala317
10.02.2021 5 z 5

Dobrá dvojjazyčná kniha pre tých, kto sa učia ruštinu. Kniha má na jednej strane ruský text a na druhej slovenský. Väčšinou bývajú dvojjazyčné knihy v ruskom jazyku najčastejšie spojené s češtinou, čo je síce fajn, /rád čítam knihy v češtine/ no pokiaľ ste Slovák, tak na výuku sa predsa len viac hodí slovenčina, než čeština.

Je teda škoda, že je tak málo dvojjazyčných rusko-slovenských kníh.

Kniha je rozdelená do jedenástich kapitol. Pod každou kapitolou je malé gramatické vysvetlenie, alebo objasnenie rôznych slov, fráz či slovných zvratov. Takisto pod každou kapitolou nájdete aj otázky z aktuálneho textu na ktoré môžete odpovedať.

Súčasťou knižky je aj audio CD na ktorom je nahovorená celá rozprávka rodiacimi hovoriacimi. Problém je však trochu ten, že niektoré postavy hovoria podľa mňa prirýchlo a občas aj menej zreteľne, takže v tomto prípade je audio CD len doplňujúci prvok.

Čo mi v knihe chýbalo je vyznačenie prízvukov, ktorý je v ruštine veľmi dôležitý. V knihe prízvuk vyznačený nie je, tak som si ho musel celý napočúvať z audio CD a do celej knihy ho do každého slova zaznačiť ceruzkou. Text sa tak potom lepšie číta a viac sa naučíte. Odporúčam.

Na konci knižky nájdete aj krátky slovník, kde už v slovách je prízvuk vyznačený... Čo mi prišlo zbytočné sú obrázky v každej kapitole, ktoré mi pripomínajú vymaľovánky.

Celkovo hodnotím knižku pozitívne. Dá sa s ňou stále pracovať a je dobré ju používať ako spestrenie výuky ruštiny. Určite ňou vašu ruštinu obohatíte. Navyše je to nadčasový a známy príbeh. A aj keď sa to nezdá, skrýva v sebe značné posolstvo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohádka o Mrazíkovi / Сказка о Морозко (převyprávění) v seznamech