Pohádka přehled

Pohádka
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534629/bmid_pohadka-65f9e81cd449d.jpg 5 756 756

Král hororu přečetl spoustu děsivých pohádek – a nakonec napsal svou vlastní Sedmnáctiletý Charlie Reade sice vypadá jako bezstarostný lamač dívčích srdcí s permanentkou do posilovny, jenže život se s ním zrovna nemazlil. V dětství už oplakal milovanou mámu a potom byl nucen pečovat o tátu, kterého posedl démon alkoholu. Přesto si hoch dokázal uchovat v srdci dobrotu, a tak jednoho dne nabídl pomoc cizímu člověku, jehož zanedbaný dům strašil ve snech snad všechny děti z okolí. S panem Bowditchem – majitelem úžasné psí dámy pojmenované Radar – Charlieho záhy spojí nečekané přátelství a později i jedno velké, pečlivě střežené tajemství. V kůlně vyhlášeného mizantropa se totiž nachází vchod do jiného světa! Obyvatelé říše zvané Empis však už dlouho trpí pod hrůzovládou Vraha křídel a jeho nočních vojáků. Dokáže odvážný, ale nezkušený mladík zachránit oba světy před rozpínající se temnotou? A zůstane sám ušetřen jejího zhoubného vlivu? Aby mohl odvyprávět příběh o lidské odvaze a psí věrnosti, vytvořil Stephen King zbrusu nový fantastický svět. „Příběh, který vám bude povědomý, a přitom je plný podivných a nečekaných zvratů. Jinými slovy klasický King.“ – Kirkus Reviews „Pohádka je klasická, nadčasová kingovka (), která autorovým jedinečným způsobem prozkoumává jemnou hranici mezi dětstvím a dospíváním.“ – The Guardian „Kingova síla byla vždy v něčem jiném než v propracovaných jiných světech. A v Pohádce je skutečně jako vypravěč ve formě.“ – Boris Hokr, ČT art „Dobrodružný příběh, který se díky nezapomenutelným originálním postavám a řadě napínavých scén čte jedním dechem.“ – The New York Times... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Fairy Tale , 2022

Interpreti: Matouš Ruml

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádka. Přihlašte se a napište ho.

Kalima206
31.05.2024 5 z 5

Paaani, tak tohle se opravdu povedlo!
Me se pribeh neskutecne libil, trosku bych rekla, ze zde S.King trosku vymekl, ale aspon sem se nebala knihu docist az do konce
Urcite doporucuji

ondra295
30.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Nejde o úplně klasickou Kingovku, ale je neméně skvělá. Na začátku stojí dojemné přátelství starého nevrlého pána a jeho psa s mladým teenagerem - po smrti Howarda se pak rozehrává skvělý příběh, který začne průchodem kouzelným portálem do krizí se zmítající země, kde potkáváme spoustu výjimečných postav a sledujeme vývoj hlavního hrdiny ve skvělý charakter. Konec je opět takový... frustrující, jak už jsme u Kinga zvyklí, ale vlastně nevyhnutelný, kdy se hrdina v zájmu obou světů rozhodně portál raději nenávratně zapečetit.

Maraiser
30.05.2024 5 z 5

Ani nevím, co bych k tomu napsal. Prostě naprostá spokojenost. A titul Pohádka tomu naprosto sedne.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (září)

15.09.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

V životě nikdy nevíte, kdy se pod vámi otevřou padací dveře.

Nejsi už otrávený a unavený z toho, jak jsi otrávený a unavený?

Fascinace zlatem je něco úplně jiného než jeho peněžní hodnota.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Pohádka v seznamech

v Právě čtených66x