Podzimní čas mocné říše přehled

Podzimní čas mocné říše https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78555/bmid_podzimni-cas-mocne-rise-DD7-78555.jpg 4 13 13

Podzimní čas mocné říše čerpá svůj námět z jedné z nejdramatičtějších i nejromantičtějších etap světových dějin, z doby kdy vyvrcholilo velké stěhování národů. Vyprávění se přitom snaží ponořit do atmosféry dávno minulého času co možná nejhlouběji. jedna z největších bitev starověku svedená na proslulých Katalaunských polích. Román je také pohledem do nitra člověka neurovnané doby.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Podzimní čas mocné říše. Přihlašte se a napište ho.

martin č.
15.10.2021 4 z 5

Dobrých prvních sto stran jsem se knížkou těžko prokousával (za to strhávám jednu hvězdičku). Sloh mi přišel příliš těžkopádný a kostrbatý. Mnohem víc věcí se na stránkách odehrávalo v hlavách aktérů (především hlavního hrdiny Aetia) než, že by se tam reálně něco odehrávala. Román myšlenek coby kdyby. Po čase jsem si ale zvykl, autorka tak do značné míry přibližuje všechny důležité mezníky pátého století a Aetiova života, zatímco vlastní děj se odehrává "jen" někdy mezi lety 451-455 n.l.
Doporučuji zejména těm, kterým je tato doba blízká, mnoho jiných děl z této doby mezi beletrií ostatně není.

niki-chan
10.10.2020 2 z 5

Za mě tedy zklamání, ač se jedná o mé oblíbené období. Styl autorky a její popisy mě odradily natolik, že jsem knihu ani nedočetla.

zofie3000
28.07.2018 4 z 5

Tohle historické období moc ráda nemám, ale i tak mě román zaujal a vtáhnul do děje. Fascinuje mě, že je psáno takovým rozvláčným stylem, spíše lyrickým než epickým, ale i tak knížka strašně odsýpá. Chvíli mě trvalo než jsem se do toho vžila, ale pak už to šlo jak po másle

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Podzimní čas mocné říše v seznamech