Podvodníci z nouze přehled

Podvodníci z nouze https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12685/podvodnici-z-nouze-12685.jpg 4 12 12

Z Čechovových krátkých humoristických próz u nás v posledních padesáti letech vychází v rozmanitých kombinacích necelých dvacet nejslavnějších povídek. Dvořákův výbor naproti tomu staví především na prózách prakticky neznámých, vydávaných původně pod pseudonymem po nejrůznějších novinách a časopisech, a jen ojediněle je doplněn známými povídkami ze zlatého fondu. Z těchto neznámých děl však ještě silněji ční typicky ruská témata: životní beznaděj nižšího úředníka, bezohlednost mocných, brutalita bezmocných, alkohol. Při pozornějším čtení si často s údivem uvědomíme, že mistrně vypointovaný humor je jen tenkou slupkou, pod níž velký prozaik útočí přímo na ostrůvek existenciální úzkosti, skrývající se hluboko v každém z nás. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Podvodníci z nouze. Přihlašte se a napište ho.

Crimble
21.02.2020 4 z 5

Jsou to pěkné povídky. Někdy s třaskavou pointou, někdy úplně bez pointy. Rusko vystižené dokonale. Čechov, no.

WEIL
20.08.2011

Kdo nemá co do úst, ten si musí jídlo ukrást.
Kdo nemá teplé oblečení, ten si ho musí taky ukrást.
Kdo nemá střechu nad hlavou, ten musí někam na noc vlézt.

Inu je to pořád dokola.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Podvodníci z nouze v seznamech

Anton Pavlovič Čechov
ruská, 1860 - 1904
1976  85%O lásce
1933  89%Pavilon číslo 6
2008  72%Povídky (6 povídek)
1962  90%Okamžiky
2002  85%Ivanov