Podivné cesty hašiše přehled

Podivné cesty hašiše https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326164/bmid_podivne-cesty-hasise-akk-326164.jpeg 4 1 1

Knihu napsal dobroduh Henry de Monfried, Žil po léta v Džibuti, Massaně, Oboku, .. zná kraj a povahu místních prohnaných a úplatných úředníků, úskočných Somálců, Arabů a nejrůznější sebranky světa...Napsal řadu knih z tohoto světa. V této líčí podloudný obchod s hašišem mezi Řeckem, Egyptem a Marseillí. Je to vzrušující podnik a skutečně autorem prožitý. (zkrácená anotace vydavatele)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Podivné cesty hašiše. Přihlašte se a napište ho.

elcapitano
28.07.2019 4 z 5

SPOILERS: Autor zde popisuje svůj zločinný obchod - pašování hašiše. No, trochu nezvyklé. V podstatě se kniha tváří jako cestopis - i díky své fotografické příloze, ale je to subjektivní vyprávění o tom, jak autor pašoval hašiš a jak na tom zbohatl. Současně je to kniha popisující
(převážně) region kolem Rudého moře, úskalí žití mezi domorodci, popisuje reálný život v koloniích (Egypt jako Britská kolonie), divochy, Araby, beduíny, úžasnou plavbu Rudým mořem na sever do Egypta, .. Pokud čtenář přistoupí na to, že čte vlastně pašerákův zápis se všemi jeho nespočetnými léčkami, je to dobré počtení a zpráva o světě dávno minulém.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Podivné cesty hašiše v seznamech

Autorovy knížky

Henry de Monfreid