Pocta zabudnutým chodníkom - Vysoké Tatry přehled

Pocta zabudnutým chodníkom - Vysoké Tatry
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533430/bmid_pocta-zabudnutym-chodnikom-vysoke-t-65e36052beba8.jpg 5 1 1

Kniha je pripomienkou na zašlé časy tatranskej turistiky, na chodníky, ktoré upadli do zabudnutia alebo boli zrušené či jednoducho vymazané z pamäti dnešných turistov. Okrem histórie zabudnutých chodníkov, kniha popisuje aj ich dnešný stav spolu s fotografiami zachytávajúcimi nielen technický stav chodníkov, ale aj prírodné scenérie, ktoré sú dnešným turistom odopreté.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pocta zabudnutým chodníkom - Vysoké Tatry. Přihlašte se a napište ho.

whack
17.05.2024 5 z 5

Veľmi autentická kniha. Autor desiatky rokov monitoroval turistické chodníky, všetky fotky v knihe uvedené nafotil poctivo on sám. Som rád, že vďaka nemu som niektoré zabudnuté chodníky mohol aj osobne spoznať. Ku každému chodníku je napísaná jeho história - ako vznikol, kadiaľ pôvodne viedol, atď - prácna a dôkladná dokumentácia. Treba podotknúť, že zďaleka nie všetky chodníky sú zabudnuté v doslovnom slova zmysle - mnohé sú v dnešnej dobe len menej frekventované, ale aj tak je príjemné si zaspomínať aj vďaka fotkám na vlastné výlety.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pocta zabudnutým chodníkom - Vysoké Tatry v seznamech

2021  %Výber lyžiarskych a skialpinistických túr